Przegrana na inaugurację
autor: mlamirekW pierwszej kolejce nowego sezonu Pogoń '04 Szczecin przegrała z Red Devils Chojnice 1:2. Widać, że zespół czeka jeszcze dużo pracy.
Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców, którzy wypełnili szczecińską halę prawie do ostatniego miejsca. Futsaliści mogli liczyć na gorący doping, a fani na dobre widowisko oraz upominki. Każdy kibic przy wejściu na halę otrzymał klubową smyczkę.
Pierwsze minuty pokazały, że goście przyjechali do Szczecina po zwycięstwo. Red Devils grali agresywnie i wysoko, od początku spotkania niepokojąc Pogoń '04. W pierwszym kwadransie kilkakrotnie byli bliscy zdobycia gola, ale świetnie bronił bramkarz Dominik Kubrak. Feralna okazała się 14 minuta. Po jednej z interwencji Kubrak doznał kontuzji barku i nie był w stanie kontynouować gry. Zastąpił go młody Łukasz Koszmider. Tego golkipera rywale niepokoili równie często, ale do przerwy nie dał się pokonać, pokazując się z dobrej strony. Przez pierwsze 20 minut Pogoń '04 stworzyła mało okazji bramkowych, gdyż goście bardzo mądrze i wysoko się bronili. Najlepszą okazję miał Maksim Moskaliuk, który uderzył w boczną siatkę.

Po zmianie stron oba zespoły dalej zaciekle atakowały. Pogoń '04 była już bardziej aktywna, starając się częściej zaskakiwać bramkarza RD. To jednak goście objęli prowadzenie. W 25 minucie Tomasz Kriezel wykończył składną akcję zespołu i pokonał Koszmidera. Młody bramkarz nie miał w tej sytuacji za dużo do powiedzenia i bramka na pewno nie obciąża jego konta. Pięć minut później Pogoń '04 wyrównała. Mariusz Lewandowski wyprowadził kontrę i w tempo podał do Ricardinho. Debiutujący w szczecińskim zespole Brazylijczyk piękną podcinką pokonał bramkarza gości. Pięć minut przed końcem gola dającego zwycięstwo Red Devils strzelił Mariusz Kaźmierczak. Ten zawodnik mógł zdobyć także drugiego gola, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce Pogoń '04 zagrała z lotnym bramkarzem, ale losów meczu nie udało się odwrócić.

Po inauguracyjnym spotkaniu nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Trener Gerard Juszczak wie już, na co musi zwrócić uwagę. Za tydzień szczecinianie zagrają w Zduńskiej Woli z beniaminkiem Gattą, który wczoraj pokonał Akademię FC Pniewy 3:2!

Pogoń '04 Szczecin - Red Devils Chojnice 1:2 (0:0)
0:1 Tomasz Kriezel 25'
1:1 Ricardinho 30'
1:2 Mariusz Kaźmierczak 35'

Pogoń '04: Dominik Kubrak, Łukasz Koszmider - Mariusz Lewandowski, Michał Kubik, Marcin Mikołajewicz, Daniel Maćkiewicz, Łukasz Żebrowski, Maksim Moskaliuk, Artur Jurczak, Douglas, Ricardinho.

RD: Daniel Kępa - Vadym Iwanow, Jakub Mączkowski, Vitalij Kolesnik, Mariusz Kaźmierczak, Marek Kobus, Łukasz Sobański, Adam Żołądź, Piotr Chrzonowski, Tomasz Kriezel
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl