Pierwsze bramki na nowej murawie. Sarmata - Światowid 2:2
Tuż przed meczem sparingowym w szatni Sarmaty odbyła się miła uroczystość: Jan Radziński mieszkający w Kanadzie, były mieszkaniec Dobrej i zawodnik doberskiego Sarmaty, ojciec Tomasza Radzińskiego wielokrotnego reprezentanta Kanady i byłego zawodnika m.in. Anderlechtu i Evertonu, przekazał dla zawodników Sarmaty komplet koszulek firmy adidas. Za ten cenny prezent w imieniu klubu serdeczne podziękowanie dla ofiarodawcy złożył prezes klubu Antoni Kontowicz.

Mecz, który rozpoczął się o godzinie 18.00 i mimo, że był tylko meczem sparingowym wywołał bardzo duże zainteresowanie publiczności, pragnącej zobaczyć ponownie swoją drużynę na własnym stadionie po prawie rocznej nieobecności spowodowanej modernizacją płyty głównej boiska. Sam mecz rozegrany na świetnej murawie przy bardzo dobrej pogodzie i w przyjaznej atmosferze. Spotkanie było bardzo interesujące, a nawet jak weźmiemy pod uwagę, że rozegrane na początku przygotowań obu zespołów, stojące na dobrym poziomie.
Mecz był rozegrany w systemie 3 x 30 minut i chociaż w pierwszej tercji lekką przewagę miał Światowid a w drugiej i trzeciej Sarmata to wynik remisowy 2:2 jest wynikiem w miarę sprawiedliwym.

Strzelcy bramek: dla Sarmaty Maciej Gołdyn (27') i Wojciech Bonifrowski (53') dla Światowida Tomasz Skibiński (14') i Łukasz Petera (58'),

Składy: Sarmata I tercja: Buczma, Załęcki, Padziński, Grochulski, E. Kamiński, Szwąder, Bonifrowski, Cytowicz, Durkowski, Gołdyn (w trakcie transferu), w II tercji także M. Kamiński (kontuzja w pierwszej minucie II tercji, zawodnik testowany), Olechnowicz, M. Dzierbicki, w III tercji zawodnik testowany, Wrzesień i Gudełajski.

Światowid: Tchurz, Kęsy, Petera, Dawid Mosiądz, M. Mosiądz, Samal, Niedźwiecki, Walles, Chodyna, Skibiński, Dudek, Damian Mosiądz, Różański, Brona, Sideł, Iwachniuk, Sygnowski.

relacjďż˝ dodaďż˝: estan52