Wygrana Wyspiarzy
autor: aszef Flota Świnoujście w niedzielnym pojedynku w Grudziądzu pokonała Olimpię 2:1, a obie bramki dla Wyspiarzy zdobył Marek Niewiada. Przed tym pojedynkiem Wyspiarze mieli już zapewnione pozostanie w gronie pierwszoligowców. Gospodarze zaś potrzebowali remisu bądź porażki Nafciarzy w Szczecinie. W 4 minucie spotkania Paul Grischok strzelał na bramkę Pawła Waśkowa, lecz golkiper gości nie miał problemów z obroną futbolówki. W 16 minucie po rzucie rożnym do siatki Michała Wróbla trafił Marek Niewiada i przyjezdni objęli prowadzenie. Olimpia starała się atakować i w 28 minucie doprowadziła do remisu po trafieniu Piotra Ruszkula. Po chwili zespół z Wyspy Uznam mógł wyjść na prowadzenie, jednak Ensar Arifović piłkę skierował na słupek.
Podczas drugiej połowy gra toczyła się w środku pola. Oba zespoły starały się grac skrzydłami, ale obie defensywy nie dopuszczały, aby napastnicy mieli sytuacje do oddania strzału. W 70 minucie także po rzucie rożnym goście wyszli na prowadzenie, dośrodkowywał Tomasz Ostalczyk a  piłkę do siatki skierował kapitan Floty, Marek Niewiada. Przed końcem niedzielnej rywalizacji po raz kolejny w słupek trafił Arifović. Po 90 minutach górą byli biało-niebiescy, którzy zwyciężyli 2:1. Oba zespoły spotkają się za rok na zapleczu ekstraklasy, Olimpia utrzymała się dzięki porażce Wisły Płock w Szczecinie 0:3.

1:2 - 70' - Marek Niewiada
Olimpia: Michał Wróbel - Maciej Dąbrowski, Dawid Abramowicz, Marcin Staniek (83 Jarosław Ratajczak), Jakub Cieciura, Adrian Frańczak (77 Grzegorz Domżalski), Mariusz Kryszak, Dariusz Kłus, Piotr Ruszkul, Paul Grischok, Janusz Dziedzic (18 Przemysław Sulej)

Flota: Paweł Waśków - Paweł Bielecki, Daniel Chyła, Piotr Kieruzel, Marek Opałacz, Sebastian Zalepa, Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony (71 Damian Misan), Tomasz Ostalczyk (74 Solomon Mawo), Christian Ndubuisi Nnamani (82 Wojciech Okińczyc)), Ensar Arifović

Żółte kartki: Ensar Arifović (Flota) sędzia: Mirosław Górecki, Zbigniew Szymanek, Damian Rokosz, Sławomir Smaczny

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy