Porażka w Bydgoszczy
autor: C80Pogoń Szczecin przegrała w Bydgoszczy z Zawiszą 1:2 tym samym komplikując sobie sytuacje w walce o Ekstraklasę. Obie jedenastki wiedziały, jaki jest ciężar gatunkowy tego spotkania. Bydgoszczanie od początku starali się wyjść na prowadzenie. Minimalnie przestrzelili Paweł Strąk oraz Michał Masłowski. W 20 minucie jedynie centymetry uratowały szczecinian od straty bramki. Futbolówka po uderzeniu Rafała Leśniewskiego tylko o centymetry minęła bramkę Bartosza Fabiniaka. Swoją szanse mieli też Portowcy, Adam Frączczak w 36 minucie mógł wyprowadzić Pogoń na prowadzenie, jednak jego atak zatrzymał Andrzej Witan.
Po przerwie bydgoszczanie ruszyli do ataku. Z narożnika pola karnego strzelał Masłowski, lecz po jego uderzeniu przeleciała obok słupka bramki szczecinian. Po kilku minutach w polu karnym przyjezdnych przewrócony został Adrian Błąd, lecz sędzia Siedlecki nie wskazał na jedenasty metr. W 63 minucie kibice bydgoskiego Zawiszy cieszyli się z prowadzenia. Bramkę na 1:0 zdobył Rafał Leśniewski, który strzałem po ziemi pokonał Fabiniaka. Po 4 minutach WKS prowadził już 2:0 a strzelcem bramki był Adrian Błąd, który trafił z dystansu obok interweniującego golkipera przyjezdnych. Pogoń próbowała odmienić losy spotkania. Pięknego gola z rzutu wolnego zdobył kapitan szczecinian, Bartosz Ława. Po tym Portowcy ruszyli do ataków, każdy z nich niósł zagrożenie dla miejscowych. Andrzej Witan nie dał się pokonań po raz drugi i dzięki wygranej podopieczni trenera Szatałowa awansowali na drugie miejsce, a granatowo-bordowi spadli na czwartą lokatę.

2:1 - 74' - Bartosz Ława
Zawisza:1. Andrzej Witan - 14. Cezary Stefańczyk, 26. Marcin Drzymont, 13. Łukasz Skrzyński, 22. Paweł Oleksy - 9. Jakub Wójcicki (84' 23. Vladimír Kukoľ), 15. Paweł Strąk, 10. Martins Ekwueme, 6. Michał Masłowski (86' 17. Rafał Piętka), 11. Adrian Błąd (90' 25. Mateusz Mąka) - 20. Rafał Leśniewski.

Pogoń:21. Bartosz Fabiniak - 9. Adam Frączczak, 44. Hernâni, 26. Mekeil Williams, 19. Emil Noll - 27. Takafumi Akahoshi, 33. Dawid Kucharski (75' 7. Donald Djoussé), 14. Wojciech Golla, 20. Bartosz Ława (90' 5. Andradina), 6. Przemysław Pietruszka - 82. Vuk Sotirović

żółte kartki: Strąk, Błąd, Skrzyński, Stefańczyk (Zawisza)/ Ława (Pogoń) sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: ice1992, Bengoro - dziękujemy