Portowcy znów rozczarowali
Marcin Sasal po kolejnym meczu Pogoni Szczecin bez wyjazdowego zwycięstwa stwierdził, że coś w jego zespole drgnęło. Dodatkowo szkoleniowiec zwrócił uwagę na stan boiska w Stróżach, który w jego opinii można porównać do boiska w okręgówce. Należy jednak pamiętać, że warunki dla obu zespołów były takie same, a to od zespołu Pogoni Szczecin można wymagać znacznie więcej niż od gospodarze niedzielnego meczu. W końcu to Portowcy walczą o awans do T-Mobile Ekstraklasy, a straty do miejsc premiowanych promocją nie maleją, tylko rosną...
Pierwsze minuty meczu nie dostarczyły kibicom na stadionie wielu emocji. Z sennej atmosfery wszystkich wybudził Krzysztof Markowski. Gracz Kolejarza w 13 minucie gry zauważył wysuniętego Radosława Janukiewicza i strzałem z połowy skarcił golkipera Pogoni za złe ustawienie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo. W 27 minucie Robert Kolendowicz łatwo ograł jednego z defensorów Kolejarza i płaskim strzałem obok Łukasza Lisaka doprowadził do wyrównania. Od tego momentu zespoły nie forsowały tempa meczu. W końcówce pierwszej połowy dwa razy groźnie zaatakował duet Janusz Wolański - Konrad Cebula. W obu przypadkach ten drugi nie wykorzystał swoich sytuacji, najpierw oddając zbyt lekki strzał, a następnie nie dochodząc do piłki.

Emocje w drugiej połowie przyniosła dopiero 58 minuta, kiedy to drugi żółty kartonik ujrzał Błażej Radler. Kolejarz od razu odważniej ruszył na Pogoń. Strzał Janusza Wolańskiego obronił bramkarz Pogoni, a w kolejnej akcji minimalnie chybił Maciej Kowalczyk. Szczecinianie z minuty na minutę coraz bardziej koncentrowali się na obronie remisu. Gospodarze ponownie groźnie zaatakowali w 82 minucie gry, ale Dariusz Walęciak uderzył tuż obok słupka. W końcówce strzał Rafała Zawiślana świetnie obronił Radosław Janukiewicz, ostatnie sekundy meczu oba zespoły rozgrywały w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Dawid Szufryn. Po słabym spotkaniu w Stróżach Pogoń zremisowała z Kolejarzem 1:1.

I liga (2011/2012)
Kolejarz Stróże Pogoń Szczecin
1 1
02-10-2011 15:00
1:0 - 14' - Markowski
1:1 - 28' - Kolendowicz
Kolejarz: Łukasz Lisak - Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Dariusz Walęciak - Michał Chrapek, Cheikh Niane (63 Dariusz Zawadzki), Marcin Stefanik, Konrad Cebula (67 Rafał Zawiślan), Janusz Wolański - Maciej Kowalczyk

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Błażej Radler, Emil Noll, Łukasz Matuszczyk (52 Piotr Petasz) - Adam Frączczak, Robert Mandrysz, Dawid Kucharski, Bartosz Ława, Robert Kolendowicz (77 Daniel Wólkiewicz) - Donald Djoussé (64 Adrian Łuszkiewicz)

żółte kartki: Niane, Szufryn (Kolejarz)/ Radler, Kolendowicz(Pogoń)
czerwone kartki: Dawid Szufryn (89. minuta, za drugą żółtą, Kolejarz) Błażej Radler (56. minuta, za drugą żółtą, Pogoń). sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: Maksimus, Bengoro - dziękujemy