Pomeczowe wypowiedzi trenerów
autor: flota.swinoujscie.com.plKrzysztof Pawlak (trener Floty Świnoujście) Przegraliśmy z dobrym przeciwnikiem, szkoda że okoliczności w końcówce był dla nas tak smutne. Czerowna kartka i do tego jeszcze stracona bramka, druga z rzędu porażka 2-4. Warta zagrała z zębem i desperacją. My do konca staraliśmy się zachować twarz i grać o jak najkorzystniejszy wynik. Przed nami kolejne trudne spotkania. Dotychczasowe wyniki sprawiły, że niektórzy postrzegali już nas jako silny zespół, a przecież ciągle jesteśmy na dorobku. Jeszcze nie jeden mecz przegramy. Drużyna z meczu na mecz dojrzewa i musimy wyciągać wnioski z popełnianych błędów, aby ich więcej nie powielać.
Nigdy nie będę zganiał na zmęczenie. Zespół jeżeli jest dobrze wytrenowany musi sobie radzić i z rozgrywaniem kilku spotkań po dwa razy w tygodniu. Alan Wesołowski to młody bramkarz, ma prawo popełniać błędy, ważne jest aby starać się ich nie powtarzać.

autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Artur Płatek (trener Warty Poznań) Po dwóch porażkach w ubiegłym tygodniu powiedzieliśmy sobie, że ten mecz jest bardzo ważny. Chcemy iść do przodu i grać agresywnie. Flota to nie jest zespół przypadkowy, ale wytrąciliśmy ją z rytmu. W drugiej połowie popełniliśmy trochę błędów, ale potem odzyskaliśmy przewagę. Myślę, że kibice są zadowoleni z dzisejszego występu i w następnych meczach będzie ich przychodzić dużo więcej. Udało się w pierwszej połowie narzucić swój styl, odnieśliśmy zwycięstwo nad bardzo dobrym przeciwnikiem. Styl Floty zmienił się od czasu, gdy jako trener prowadziłem przeciwko niej Pogoń. Jest to zespół grający inaczej niż za trenera Němca, lepiej gra, lepiej utrzymuje się przy piłce. Ale my znaliśmy te atuty, oglądałem zapisy filmowe z trzech meczów Floty.

4:2 - 94' - Marcin Klatt
Warta: Dominik Sobański - Maciej Wichtowski, Krzysztof Sobieraj, Łukasz Jasiński, Przemysław Otuszewski - Tomasz Magdziarz (65 Maciej Scherfchen), Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Piotr Reiss (90 Tomasz Foszmańczyk), Łukasz Białożyt (71 Bartosz Bereszyński) - Marcin Klatt

Flota: Alan Wesołowski - Rafał Kalinowski, Ivan Udarević, Piotr Kieruzel (84 Kamil Stachyra), Radosław Jasiński - Tomasz Ostalczyk, Marek Niewiada, Daniel Chyła (61 Mateusz Broź), Ferdinand Chi Fon (46 Christian Nnamani), Piotr Tomasik - Damian Misan

żółte kartki: Marciniak, Jasiński, Otuszewski, Wichtowski (Warta)/ Kieruzel (Flota)
czerwona kartka: Alan Wesołowski (90. minuta, Flota, za zagranie ręką poza polem karnym)
Od 90. minuty w bramce gości stał Ivan Udarević

sędzia: Sebastian Krasny, Sebastian Mucha, Mariusz Ocieczek, Łukasz Marek (Krakowski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, Maksimus - dziękujemy