Dominacja Floty w regionie
autor: C80To miał być przełomowy mecz dla Pogoni. Pierwsza wyjazdowa wygrana w tym sezonie i zarazem pierwsze zwycięstwo nad lokalnym rywalem Flotą Świnoujście na szczebli I ligi. Realia okazały się jednak dla szczecińskiego zespołu brutalne.
O pierwszych 45 minutach meczu Pogoń Szczecin powinna jak najszybciej zapomnieć. Tak słabo grającej drużyny szczecińscy kibice z pewnością już dawno nie widzieli. Portowcy kompletnie nie mieli pomysłu na sforsowanie mądrze grającej defensywy Floty. Efekt - ani jednej akcji, po której musiałby swoje umiejętności zaprezentować bramkarz gospodarzy, Alan Wesołowski. Co innego po drugiej stronie boiska, Radosław Janukiewicz. Już w 6 minucie sprawdził go w sytuacji sam na sam napastnik Floty, Nnamani. Później z rzutu wolnego Piotr Tomasik i ze strzału z dystansu Krzysztof Bodziony. W 44 minucie Janukiewicz był już bez szans. Tomasz Ostalczyk po raz kolejny zabawił się na prawym skrzydle z obrońcami Pogoni, dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a piłkę do pustej bramki umieścił obrońca Floty Piotr Kieruzel.
W drugiej połowie sytuacja na boisku się zmieniła. Częściej w posiadaniu piłki byli Portowcy, ale nie przekładało się to na lawinowe ataki. Dopiero pojawienie się na boisku Sotirovicia i zagranie dwójką napastników ożywiło grę. Swoje szanse mieli Akahoshi, Lewandowski i Sotirović, ale bramka nie padła. Broniąca się wszystkimi zawodnikami Flota nie zapominała o akcjach ofensywnych. Pod koniec meczu gospodarze powinni zdobyć dwie bramki, ale zarówno Tomasz Ostalczyk, jak i Mateusz Broź nie wykorzystali dobrych okazji. Flota Świnoujście wygrała z Pogonią Szczecin 1:0.

Flota: 1. Alan Wesołowski - 17. Rafał Kalinowski, 4. Piotr Kieruzel, 5. Ivan Udarević, 3. Radosław Jasiński - 19. Tomasz Ostalczyk, 8. Marek Niewiada, 15. Daniel Chyła, 19. Krzysztof Bodziony (81' 11. Ferdinand Chi Fon), 7. Piotr Tomasik - 9. Nnamani Ndubuisi (46' 13. Mateusz Broź, 89' 10. Damian Misan).

1:0 - 44' - Piotr Kieruzel dodaj video

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 8. Peter Hricko, 33. Dawid Kucharski, 2. Błażej Radler, 19. Emil Noll - 28. Mateusz Lewandowski (83' 18. Daniel Wólkiewicz), 27. Takafumi Akahoshi (62' 82. Vuk Sotirović), 20. Bartosz Ława, 5. Edi Andradina (62' 22. Adrian Łuszkiewicz), 10. Piotr Petasz - 7. Donald Djousse.

Żółte Kartki: Mateusz Lewandowski, Piotr Petasz, Bartosz Ława (Pogoń). sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, WpV - dziękujemy