Walory piłkarskie zadecydowały o wyniku
autor: arti15Od samego początku, było widać różnicę klas, zawodnicy z Bydgoszczy panowali w środkowej strefie, nie pozwalając na wiele przy rozgrywaniu piłki przez Łukasza Szymańskiego, czy Maćka Kazimierowicza. Już do dziesiątej minuty, mogło być 2:0, ale dwie groźne wrzutki nie znalazły dostępu do bramki. W trzynastej minucie zawodnik Bałtyku został ukarany żółtą kartką. W siedemnastej minucie minucie groźny strzał obronił Malec. W dwudziestej pierwszej minucie pierwszy strzał na bramkę oddali podopieczni Mariusza Lenartowicza, za sprawą kapitana Tomasza Sęka, ale uderzył niezbyt groźnie.
Bałtyk zaczął grać pewniej, czego efektem była ładna akcja z trzydziestej pierwszej minuty, kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się Adrian Rząsa, ale zabrakło temu zawodnikowi zimnej krwi, do wykończenia akcji. W 35 i 37 minucie środkowi pomocnicy gospodarzy próbowali uderzać z ok. 20 metrów, najpierw Łukasz Szymański, a chwilę później Maciej Kazimierowicz. Na pięć minut przed przerwą Tomasz Sęk uderzył z ostrego kąta, Andrzej Witan, nie miał problemu z obroną tego strzału. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie - 0:0. W 52 minucie kolejna ciekawa akcja gospodarzy, słabo wykończył wszystko Dominik Husejko uderzając wysoko nad bramką. W odpowiedzi gracze Zawiszy Bydgoszcz strzelili bramkę, po strzale Rafała Leśkiewicza. Gospodarze chcieli szybko wyrównać, ładną akcję przeprowadzili rezerwowy Lenkiewicz oraz Wiśniewski, ale bez efektów. W 64 minucie na 2:0, po dośrodkowaniu bramkę zdobył niepilnowany w polu karnym Kamil Majkowski.Po podwyższeniu rezultatu gracze Zawiszy, kontrolowali przebieg wydarzeń, na boisku, nie pozwalając miejscowym strzelić choćby kontaktowego gola. Każda akcja Bałtyku kończyła się w ok.30 metra, co świadczyło, o tym jak duża różnica klas, jest pomiędzy tymi drużynami. DO końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Bałtyk Koszalin udział w Pucharze Polski zakończył na rundzie wstępnej.

Bałtyk Koszalin - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)

Bramki: Rafał Leśniewski 53, Kamil Majkowski 64 (Zawisza)

Bałtyk: Malec, Sęk, Fijołek, Kowalewski, Miklasiński, Szymański, Husejko, Kazimierowicz (Duszkiewicz), Kupisz (Lenkiewicz), Niżnik(46'Wiśniewski), Rząsa
Zawisza: Andrzej Witan - Paweł Kanik, Krzysztof Hrymowicz, Łukasz Skrzyński, Patryk Cuper - Patryk Klofik, Martins Ekwueme (74 Michał Masłowski), Kamil Jackiewicz, Maciej Kot (46 Kamil Majkowski), Jakub Wójcicki - Wojciech Okińczyc (46 Rafał Leśniewski).

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15