Politechnika zwycięża w Chorzowie
autor: Robert Machowicz /RobusLesnikRosZwycięstwem 24:22 zakończył się sobotni pojedynek w Superlidze kobiet pomiędzy Politechniką Koszalińską a Ruchem w Chorzowie. Przed tym spotkaniem na chorzowskiej hali miał miejsce międzynarodowy turniej, w której wzięły udział udział wzięły juniorki Ruchu Chorzów, Sokoła Poruba Ostrawa, Olimpii Nowy Sącz oraz II-ligowa Gloria Katowice. Zwyciężyły Niebieskie, a pozostałe ekipy zanotowały po jednej wygranej. Rezultat bramkowy otworzyła Joanna Dworaczyk po celnym trafieniu z siedmiu metrów. Kinga Polenz doprowadził do wyrównania w piątej minucie. Następnie chorzowianki osiągnęły przewagę i po 10 minutach prowadziły 6:3.
Wspomniana wyżej Dworaczyk była nie do zatrzymania i po 14 minutach był remis po 7. Kolejne minuty to minimalne prowadzenie gospodyń. W ekipie podopiecznych Waldemara Szafulskiego bardzo dobrze grała Całużyńska, która przed przerwą miała na swoim koncie trzy trafienia. Z pięciu metrów bramki nie zdołała zdobyć Natalia Lanuszny, rozgrywająca chorzowskiego klubu. 10 sekund przed końcem pierwszej odsłony na tablicy świetlnej widniał remis 13:13, jednak do wkrętka Polenz wyprowadziła Ruch na prowadzenie 14:13 do przerwy.

W drugiej odsłonie meczu zmiana gry miała miejsce dopiero w 40 minucie, gdy akademiczki dzięki bramce Całużyńskiej prowadziły trzema trafieniami. Jednak zmiana rezultatu nastąpiła bardzo szybko, dwie bramki Marleny Lesik oraz jedna Polenz zmieniły stan rywalizacji na korzyść gospodyń sobotniego spotkania. Były to ostatnie zdobycze piłkarek prowadzonych przez Janusza Szymczyka. Akademiczki z Koszalina zdobyły jeszcze cztery bramki, a chorzowiankom nie pomogły rzuty Kamili Rzeszutek oraz interwencje w bramce Moniki Wąż. Politechnika w Chorzowie wygrała 24:22 i dzięki temu awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

KPR Ruch Chorzów - KU AZS Politechnika Koszalińska 22:24 (14:13)

Ruch: Wąż, Karwat - Pieniowska 2, Jasinowska 3, Lanuszny, Lesik 6, Polenz 9, Krzymińska, Kempa, Rodak 1, Rzeszutek 1,