Zagłębie nie pozostawiło złudzeń
autor: arti15Zagłębie nie pozostawiło złudzeń i pewnie wygrywa w Koszalinie. Od początku spotkania inicjatywę przejęły mistrzynie kraju, które wyszły na prowadzenie 4:0.
Następnie akademiczki odpowiedziały bramkami Kamili Całużyńskiej oraz Aleksandry Kobyłeckiej doprowadzając do rezultatu 2:4. Podopieczne Waldemara Szafulskiego jeszcze bardziej zaatakowały i w 15 minucie po bramce Doroty Błaszczyk doprowadziły do remisu 5:5. Wyrównana gra toczyła się do 25 minuty po bramce Joanny Dworaczyk na 8:8, mistrzynie polski zdobyły cztery bramki z rzędu ustalając wynik pierwszej połowy na 8:12.
Od początku drugiej połowy przewagę posiadały podopieczne Barbary Karkut. Pierwsze dziesięć minut pozwoliło uzyskać przyjezdnym prowadzenie 20:11. Akademiczki jednak nie poddawały się i dzielnie walczyły, ale nie potrafiły odrobić strat. Na domiar złego czerwoną kartką w 48 minucie spotkania, za trzecią karę minutową otrzymała Aleksandra Kobyłecka. W 50 minucie spotkania prowadzenie Zagłębia wynosiło już dziesięć bramek 25:15. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzyń polski 26:17. Wynik spotkania ustaliła Joanna Obrusiewicz na cztery minuty przed końcem.

KU AZS Politechnika Koszalińska - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 17:26 (8:12)

AZS Politechnika Koszalińska:
Kwiecień, Morawiec - Kobyłecka 3, Olek 1, Bilenia 1(1/2), Dworaczyk 4(2/2), Muchocka 1, Łach, Całużyńska 4(1/1), Błaszczyk 2, Koprowska 1, Nowicka

Metraco Zagłębie Lubin:
Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna - Załęczna 6(1/2), Pałagan 4(3/3), Semeniuk-Olchawa 4(0/1), Obrusiewicz 4, Migała 4, Jelić 1, Orzeszka 1, Bader 2, Jochymek

widzów: 800
AZS Politechnika Koszalińska: Kwiecień, Morawiec - Kobyłecka 3, Olek 1, Bilenia 1 (1/2), Dworaczyk 4 (2/2), Muchocka 1, Łach, Całużyńska 4 (1/1), Błaszczyk 2, Koprowska 1, Nowicka

Karne: 4/5

Metraco Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Tsvirko, Czarna - Załęczna 6 (1/2), Pałagan 4 (3/3), Semeniuk-Olchawa 4 (0/1), Obrusiewicz 4, Migała 4, Jelić 1, Orzeszka 1, Bader 2, Jochymek

Karne: 4/6

Kary: 12 minut (Dworaczyk, Koprowska, Całużyńska, Kobyłecka 3x - gradacja kar, Politechnika)/ 14 minut (Pałagan 2x, Załęczna, Migała, Obrusiewicz 2x, Jelić, Zagłębie) sędzia: Paweł Kaszubski – Piotr Wojdyr (oboje Gdańsk)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy