Wypowiedzi po spotkaniu z akademiczkami z Wrocławia
Ciężka praca i odpowiedni trening przynoszą pierwsze wymierne efekty i o tym mogły przekonać się szczecinianki, które, jak same przyznały po spotkaniu, cieszyły się z tego, co wykonał z nimi na obozie w Mrzeżynie trener Robert Nowakowski. Dziewczyny same przyznały, że wytrzymały mecz kondycyjnie. Zaskutkowało to znacznie mniejszą liczbą błędów własnych. Błędów nie ustrzegły się także akademiczki z Wrocławia. Remis uznać należy za sprawiedliwy. O swoich wrażeniach wypowiedziały się zawodniczki obu ekip oraz trenerzy.

autor: schashone Robert Nowakowski (trener SPR Pogoń Baltica): Początek mieliśmy nerwowy. Dużo było tej nerwowości, takiej nawet bojaźliwości w graniu i dlatego ten wynik tak oscylował na 4-5 bramek. Później już zdecydowanie lepsza i poprawniejsza gra w obronie. Myślę, że też mieliśmy tutaj troszkę ułatwione zadanie z powodu braku Grażyny Pietras na środku rozegrania, bo ona robiła całą grę. Jest taką niewygodną zawodniczką. Cieszę się, że udało się nam wykorzystać.

autor: schashone Katarzyna Pasternak (skrzydłowa SPR Pogoń Baltica): To na pewno nie jest wina Andrzejewskiej, że nie udało się tego spotkania nawet wygrać, bo była taka szansa. Każda z nas popełniała błędy, a liczy się każdy błąd, a nie ten, który popełnia się w ostatniej chwili. Myślę, że zabrakło nam tego doświadczenia, takiego ogrania w tych momentach najbardziej dla meczu kluczowych. Nie pokazałyśmy tego doświadczenia. Trener nas w ostatniej akcji dobrze pokierował, nie wykorzystałyśmy tego, ale myślę, że będzie co raz lepiej, już jest dużo lepiej. Widać, że pojedynek nie jest jednostronny, tylko remisowy w tym przypadku. Myślę, że się lepiej zgrałyśmy, ten obóz też nam dużo dał. Było dużo taktyki i myślę, że już mniej więcej mamy taką wizję swojej gry.

autor: /meAgata Cebula (rozgrywająca SPR Pogoń Baltica): Myślę, że powalczyłyśmy. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, bo przy takim wyniku cały czas na remisie to każda bramka się liczy. Oczywiście nie mamy pretensji do koleżanki za ostatnią akcję. Trudno, tak samo można nas obwiniać zarówno za pierwszą bramkę jak i za ostatnią. Moim zdaniem lepiej funkcjonuje obrona. Ada też pokazała się z bardzo dobrej strony. Gratuluję jej. W ataku zdarzają się jeszcze nieporozumienia, ale myślę, że to jeszcze doszlifujemy, chociaż i tak wygląda to już o wiele lepiej.

Marek Karpiński (trener AZS AWF Gardinia): Powiem tak, to, że to będzie trudny mecz to my to wiedzieliśmy. Wiadomo, że w Pogoni jest nowa energia, nowe nadzieje i powiedziałbym takie trochę mecze ostatniej szansy. Jeżeli Pogoń myśli o tym, żeby się utrzymać, to takie mecze u siebie zamierza wygrywać, także wiedzieliśmy, że będzie bardzo trudno. Niemniej jednak byłem przekonany, że sobie poradzimy z przeciwnikiem i wygramy. W zasadzie przez dłuższą część pierwszej połowy ten mecz przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Graliśmy w miarę przyzwoicie. W pierwszej połowie zdecydowanie za słabo w obronie, bo straciliśmy kilka łatwych piłek. Gdyby dziewczyny zagrały na swoim normalnym poziomie to do przerwy powinno być gdzieś 7-8 bramek różnicy. W drugiej połowie było trochę nerwowości, bo jednak straciliśmy liderkę. Nie ma co ukrywać, że Grażyna jest naszym najważniejszym ogniwem. Bez naszej liderki gra się nam trochę trudno. W przerwie widzieliśmy, że jest to bardzo poważna kontuzja. Na razie trudno powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że jest to złamanie kości krzyżowej. Bardzo bolesna kontuzja. Nie jestem jednak lekarzem, ale obawy mamy i się martwimy. Za nerwowo. Pogoń z kolei poczuła, że jest szansa coś ugrać. Mecz walki, trochę błędów. Remis, z którego jestem zadowolony, bo mogliśmy zarówno przegrać, jak i wygrać.

Lidia Żakowska (rozgrywająca AZS AWF Gardinia): Uważam, że mecz był bardzo nerwowy w naszym wykonaniu. Grałyśmy dość chaotycznie. W drugiej połowie dziewczyny nas dogoniły i potem grały bramka za bramkę, także było nam bardzo ciężko. Wiedziałyśmy, że tutaj tak łatwo punktów nie da się urwać. Straciłyśmy w dodatku jeszcze w początkowych minutach Grażynę Pietras. To nas też na pewno trochę zdeprymowało i tak to potem wyglądało.

Małgorzata Król (kołowa AZS AWF Gardinia): My nie zagrałyśmy tego co potrafimy. W drugiej połowie rzuciłyśmy tylko 8 bramek, dlatego teoretycznie tę połowę przegrałyśmy. Nasza nieskuteczność w grze w przewadze mściła się kontratakami ze strony przeciwniczek. Brak naszej liderki też spowodował taką lekką niemoc. Aczkolwiek ważne jest to, że uratowałyśmy ten remis. Mogłyśmy też ten mecz przegrać. Ważny jest remis na trudnym terenie. Jednak nasza gra daje jeszcze trochę do myślenia, ponieważ tak jak tabela wskazuje mamy trochę wyższe miejsce i jednak ambitniejszych, że tak powiem, przeciwników przed sobą. Będąc w takiej dyspozycji musimy się sprężyć, żeby osiągnąć lepszy wynik.

Superliga Kobiet (2011/2012)
SPR Pogoń Szczecin AZS AWF Gardinia Wrocław
25 25
03-12-2011 16:00
Pogoń Baltica: Płaczek, Sagała, Kozieł, Yilmaz - Huczko 1, Jakubowska 1, Kucharska 3, Sabała 1, Andrzejewska 1, Kicińska, Cebula 7 (1/2), Stefanowicz, Szymczak, Rostankowska 4, Piontke 2, Pasternak 5 (1/1)

AZS AWF Gardinia: Boczkowska, Słota - Wojt, Perek 7, Żakowska 7 (2/2), Tracz, Grądowa 1, Wesołowska, Pietras 2, Wiertelak 2, Łukasik, Rupp 2, Król 2, Antoszewska 1, Wynnyk 1.

Liczby w nawiasie () przy nazwiskach oznaczają wykonywane rzuty karne przez daną zawodniczkę

Kary: 14 minut (Rostankowska, Kucharska - po 2 minuty, Cebula - 4 minuty, Jakubowska - 6 minut, gradacja kar)(Pogoń)/12 minut (Perek, Żakowska, Pietras, Rupp, Król, Wynnyk - po 2 minuty)