AZS Politechnika pewnie wygrywa z chorzowskim Ruchem
W dniu wczorajszym (29.11) AZS Politechnika podejmowała sąsiada w ligowej tabeli Ruch Chorzów. Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, ale akademiczki od początku spotkania kontrolowały grę, której nie oddały do samego końca pewnie wygrywając 37:25.

Inicjatywę od początku przejęły zawodniczki z Koszalina, które w 4 minucie prowadziły już 3:0, po bramkach Bilenii, Całużyńskiej oraz Dworaczyk.

W kolejnych minutach akademiczki, nie zwalniały tempa wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej je podkręciły. W 8 minucie prowadziły jeszcze różnicą trzech bramek 5:2, ale już cztery minuty później wynik wyglądał 11:2, rzucając 7 bramek z rzędu!

Podopieczne Waldemara Szafulskiego, kontrolowały grę, ale pozwoliły swoim rywalką odrobić dwie bramki i po kwadransie gry prowadziły 12:5. W pierwszej połowie udało się gospodyniom odskoczyć, zdobywając trzy bramki z rzędu i po 22 minutach prowadziły 17:6.

Następnie straciły dwie bramki z rzędu na sześć minut przed przerwą akademiczki prowadziły 17:8, ale w końcówce pierwszej połowy zagrały skuteczniej i na przerwę schodziły z 12 punktową przewagą prowadząc 22:10.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły chorzowianki, które szybko trafiły dwie bramki po rzutach Anny Pawlik oraz Joanny Rodak. Do 37 minuty gospodynie prowadziły 24:14. W kolejnych dwóch minutach Joanna Dworaczyk trafiła dwie bramki oraz jedną bramkę dołożyła Joanna Chmiel, przy wyniku 27:14.

Przy pomniała o sobie była kadrowiczka Kinga Polenz, która w krótkim odstępie czasu trafiła cztery bramki.

W 48 minucie, przy wyniku 30:21, kolejny karny dla akademiczek wykorzystała Sylwia Lisowska, w dzisiejszym dniu 100% skuteczność z rzutów karnych.

W ostatnich 10 minutach trwała wyrównana gra, godne uwagi jest na pewno pierwsze trafienie w ekstraklasie Moniki Koprowskiej.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń 37:25.

AZS Politechnika Koszalińska - KPR Ruch Chorzów 37:25 (22:10)

KU AZS Politechnika Koszalin: Shyverska, Kwiecień, Morawiec - Kobyłecka 5, Olek 1, Bilenia 3, Dworaczyk 5, Muchocka 1, Całużyńska 4, Chmiel 4, Błaszczyk, Lisewska 10(7k), Koprowska 1, Matuszczyk 3.
Trener: Waldemar Szafulski

KPR Ruch Chorzów: Karwat, Wąż - Pieniowska, Jasinowska 3, Pawlik 3, Lanuszny, Jasińska 1, Lesik 5, Polenz 12(6k), Krzymińska, Kempa, Rodak 2, Michla.
Trener: Janusz Szymczyk.
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15