Zabrakło czasu, aby sprawić niespodziankę
Pierwszą bramkę w sobotniej konfrontacji zdobyły zawodniczki Politechniki, po rzucie Tatiany Bilenii. Niestety chwilę później gdynianki po rzucie Moniki Głowińskiej doprowadziły do wyrównania. W drugiej minucie sędziowie podyktowali pierwszy rzut karny przeciwko Łączpolu, który na bramkę zamieniła niezawodna Joanna Dworaczyk, pokonując inną kadrowiczkę Patrycję Mikszto. Po 3 minutach gospodynie prowadziły różnicą dwóch bramek. Dosłownie 60 sekund później podopieczne Thomasa Orneborga, doprowadziły do remisu, a chwilę później objęły, po raz pierwszy prowadzenie. W 6 minucie kolejny karny dla AZS i ponownie Dworaczyk pokonała Mikszto doprowadzając do wyrównania 4:4.
Spotkanie było, bardzo interesujące, niestety przez kolejne trzy minuty obie drużyny popełniały proste błędy w ataku. Pierwsze otrząsnęły się koszalinianki, które odskoczyły na trzy bramki, pretendentkom do Mistrzostwa Polski, przy prowadzeniu 8:5, trener Vistalu nie czekając poprosił o czas. Zawodniczkom przyjezdnym pomogła rozmowa ze szkoleniowcem, zdobyły cztery bramki z rzędu, wychodząc na prowadzenie 9:8. Pomiędzy 17,a 24 minutą, obie drużyny popełniały pełno błędów oraz znakomicie broniła Solomiyia Shyverska. W między czasie obie drużyny miały dwu minutowy przestój w zdobywaniu bramek, wszystko przełamała akademiczka Dorota Błaszczyk wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 11:10. Rozdrażniło to zawodniczki z Gdyni, które zdobyły trzy bramki z rzędu w zaledwie dwie minuty. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny nie potrafiły zdobyć choćby jednej bramki i tym samym Vistal prowadził do przerwy 13:11.

Druga połowa rozpoczęła się interesująco obie drużyny nie pozwalały rzucić więcej niż dwie bramki z rzędu, momentem przełomowym była 37 minuta, kiedy to akademiczki zdobywając trzy bramki z rzędu doprowadziły do wyrównania 17:17. W 42 minucie Łączpol udowodnił, że ma zacne plany na sezon 2011/2012, kiedy to pokazały klasę, rozpoczynając ucieczkę, przed akademiczkami. Uzyskując szesciobramkowe prowadzenie na 5 minut przed końcem spotkania. O czas po prosił trener Waldemar Szafulski, szkoleniowiec rozrysował swoim zawodniczką plan poprawy gry. Następnie zawodniczki z Koszalina, odrabiały straty, zdobywając 5 bramek z rzędu, ale niestety zabrakło sekund, aby zdobyć chociażby jeden punkt, w tym trudnym spotkaniu. Spotkanie wygrywają zawodniczki Vistalu Łączpol Gdynia 28:27.

AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 27:28 (11:13)

Politechnika: Shyverska, Morawiec - Kobyłecka, Olek 1, Bielnia 6, Dworaczyk 6(2k), Muchocka 1, Łach, Całużyńska 6, Chmiel 1, Szafulska 2, Błaszczyk 2, Koprowska, Matuszczyk 1.
Trener: Waldemar Szafulski.

Vistal Łączpol: Vlasenko,Mikszto - Służycka 1, Głowińska 5(1k),Jędrzejczyk, Białek 5, Siódmiak 2(2k), Szwed 1, Duran 4, Koniuszaniec 4, Kulwińska 4, Andrzejewska 1.

10-09-2011 17:30
bramki: Olek 1, Bielnia 6, Dworaczyk 6(2k), Muchocka 1, Łach, Całużyńska 6, Chmiel 1, Szafulska 2, Błaszczyk 2, Koprowska, Matuszczyk 1. (Politechnika)

Służycka 1, Głowińska 5(1k),Jędrzejczyk, Białek 5, Siódmiak 2(2k), Szwed 1, Duran 4, Koniuszaniec 4, Kulwińska 4, Andrzejewska 1 (Łączpol)
Politechnika: Shyverska, Morawiec - Kobyłecka, Olek 1, Bielnia 6, Dworaczyk 6 (2k), Muchocka 1, Łach, Całużyńska 6, Chmiel 1, Szafulska 2, Błaszczyk 2, Koprowska, Matuszczyk 1.
Trener: Waldemar Szafulski

Vistal Łączpol: Vlasenko, Mikszto - Służycka 1, Głowińska 5 (1k), Jędrzejczyk, Białek 5, Siódmiak 2 (2k), Szwed 1, Duran 4, Koniuszaniec 4, Kulwińska 4, Andrzejewska 1.

Dane pomogli uzupełnić: wiwobut, Bengoro - dziękujemy