Olimpia czwarta w finale B
autor: kasia123Piłkarki Olimpii Szczecin w rozgrywanych podczas minionego weekendu zajęły czwarte miejsce w finale B Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, który rozgrywany był w Kostrzynie nad Odrą. Szczecinianki przegrały wszystkie trzy mecze ulegając odpowiednio Zagłębiu Lubin 0:2, Pradze Warszawa 0:5 i Rolnikiem Głogówek 0:2. To drugi rok z rzędu, kiedy Olimpia znalazła się w najlepszej ósemce w Polsce. W szeregach szczecińskiego zespołu wystąpiły wszystkie zgłoszone piłkarki.
Olimpia Szczecin - Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)

Olimpia: Gołąb - Witaszek, Bujnowska, Kocaj A. (26’ Myrcha), Kocaj P. (26’ Godlewska), Milkowska, Szymańska (43’ Augustynek), Gładysz (39’ Hejna), Peszko (34’ Kijewska), Jabłońska (41’ Kołodziej), Iwanowska (35’ Hanczarow).

W pierwszym rozegranym meczu w Mistrzostwach Polski Olimpia zmierzyła się z Zagłębiem Lubin, w składzie którego grały młodzieżowe reprezentantki kraju. W 9 minucie Olimpijki straciły piłkę i lubinianki dośrodkowały z lewej strony boiska, do piłki dobiegła napastniczka Zagłębia zdobywając pierwszą bramkę. Pięć minut później ponownie akcja lewą stroną, skąd zawodniczka Zagłębia wykorzystała sytuację bramkową. W 20 minucie Iwanowska w sytuacji sam na sam minęła bramkarkę, lecz w tym momencie rozległ się gwizdek oznajmujący spalonego. Druga odsłona to już spokojniejsza gra Olimpijek, które dzielnie się broniły co jakiś czas kontratakując. W 34 min Nikola Kijewska zagrała do Mariki Iwanowskiej , która strzeliła bramkę, lecz chwilę wcześniej chorągiewka sędziny asystentki poszła w górę, gdyż Nikola podawała z pozycji spalonej. Bardzo dobre spotkanie rozegrała w bramce (szczególnie druga połowa) Dagmara Gołąb wielokrotnie broniąc w sytuacjach jeden na jeden. W drugim meczu Rolnik Głogówek pokonał 2:0 Pragę Warszawa.

Olimpia Szczecin - Praga Warszawa 0:5 (0:2)

Olimpia: Gołąb - Witaszek (38’ Kocaj P.), Bujnowska, Myrcha (33’ Kocaj A.), Godlewska, Jabłońska, Milkowska (20’ Hanczarow), Szymańska (46’ Augustynek), Gładysz (36’ Hejna), Kijewska (40’ Kołodziej), Iwanowska (30’ Peszko).

W drugim meczu przyszło nam się zmierzyć w dniu dzisiejszym z Pragą Warszawa. Do 18 minuty nasze podopieczne dzielnie walczyły, lecz w tym momencie pękła twierdza obronna, a na 2:0 trzy minuty później strzałem z dystansu podwyższyła napastniczka z Warszawy. Drugą odsłonę Olimpijki rozpoczęły z kontuzjowaną Dagmarą Gołąb, co odbiło się na jej interwencjach. W tej połowie zawodniczki Pragi trzykrotnie jeszcze podwyższały wynik meczu. Pod koniec spotkania dwie akcje stworzyła Andżelika Jabłońska podając idealnie do Pauli Peszko. W jednym przypadku wydawało się już że nasze podopieczne zdobędą bramkę, lecz strzał Peszko trafił w słupek.
W drugim meczu naszej grupy Zagłębie zremisowało 0:0 z Rolnikiem, a w rzutach karnych wygrało zagłębie 4:3.

Olimpia Szczecin - Rolnik Głogówek 0:2 (0:1)

Olimpia: Gołąb - Witaszek (41’ Kijewska), Bujnowska, Kocaj A. (30’ Kocaj P.), Godlewska, Jabłońska (48’ Myrcha), Milkowska (37’ Iwanowska), Hanczarow (43’ Augustynek), Szymańska (35’ Kołodziej), Gładysz (32’ Hejna), Peszko.

W ostatnim meczu Finału B Mistrzostw Polski juniorek młodszych Olimpia Szczecin zmierzyła się z Rolnikiem Biedrzychowice. Rolnik toczył korespondencyjną walkę z Zagłębiem Lubin o piąte miejsce. Nasze zawodniczki postawiły duży opór rywalkom, a kilka zawodniczek ponownie pokazało, że można będzie na nie liczyć już w przyszłorocznych rozgrywkach. W tym spotkaniu straciliśmy po jednej bramce w każdej połowie. Ostatecznie Olimpia zajęła ósme miejsce w Polsce.
Zagłębie pokonało w równoległym meczu Pragę Warszawa 1:0.