Wygrana Husarii
autor: meW sobotę, 4 czerwca odbył się mecz drugiej kolejki Ligi Futbolu Amerykańskiego, w którym Husaria Szczecin podejmowała 1. KFA Fireballs Wielkopolska. Spotkanie zakończyło się po serii pięciu dogrywkach, w których szczecinianie pokonali gości 12:6. W obu zespołach górą były formacje defensywne. Defensorzy zaliczyli kilka przechwytów, a także zatrzymali przeciwników przed linią wznowienia akcji. Bardzo ciężko drużynom wychodziło konstruowanie akcji ofensywnych. Zagrania, które przyniosły jardy opierały się na akcjach biegowych. Pierwsze punkty dla Husarzy zdobył po krótkim biegu bohater spotkania, Jacek Kępski. Pięć minut przed końcem meczu goście doprowadzili do remisu.
Pięć dodatkowych serii potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy. Podczas których ponownie dominowały formacje defensywne obu zespołów. Batalia trwała trzy i pół godziny, a przyłożenie, które dało szczecinianom wygraną zdobył Jacek Kępski i Husaria mogła świętować pierwsze zwycięstwo po powrocie dl PLFA.

Husaria Szczecin - 1.KFA Fireballs Wielkopolska 12:6 (6:0, 0:0, 0:0, 0:6, 6:0)

ďż˝rďż˝dďż˝o: 24kurier.pl/własne