Irlandia zagra dalej
autor: RobusLesnkRossaNie lada niespodziankę sprawili młodzi piłkarze Irlandii, którzy pokonali faworyzowanych Włochów 3:0 w ostatnim meczu rozgrywanego na stadionach regionu turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy do lat 19. Podopieczni Paula Doolina awansowali tym samym do turnieju finałowego, którego gospodarzem będzie Rumunia.

Tak się złożyło, że w Kołobrzegu spotkały się najlepsze drużyny turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy do lat 19. Wynik meczu otworzył w 32 minucie Connor Murphy, pokonując Francesco Bardiego lobem.

Kolejne gole padły po przerwie. W 61 minucie po błędzie włoskiej obrony, wprowadzony po przewie Sean Murray z bliska podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił w 81 minucie lider irlandzkiej drużyny, John O'Sullivan. Włosi kończyli mecz w dziewiątkę, po dwóch czerwonych kartkach w końcówce.
Irlandia - Włochy 3:0 (1:0)
1:0 Murphy (32.), 2:0 Murray (61.), 3:0 O'Sullivan (81.).
Żółte kartki: Doherty, Williams - Biraghi, Viviani, Iemmello, Rozzio. Czerwone: Biraghi (89. druga żółta), Sampirisi (90.).

Irlandia: McCarey - Doherty, Williams, Egan, Hendrick, Carruthers (90. Lopes), O'Sullivan, Murphy, Forde (46. Knight), Walker (48. Murray), Shaughnessy.
Włochy: Bardi - Piccini, Biraghi, Viviani, Camporese, Beretta (54. Carraro), Minotti, El Shaarawy, Sampirisi, Romano (37. Iemmello), Rozzio (80. Crisetig).