Ruszył Mini Mundial 2011
autor: minimundialMini Mundial - turniej piłkarski dzieci szkół podstawowych zainaugurował eliminacje 14 i 15 maja. Po kwietniowym losowaniu drużyn narodowych w studio TVP Szczecin, przyszedł czas na grę na boiskach województwa.
W sobotę 14.05 w Kaliszu Pomorskim dopisali nie tyko młodzi sportowcy. Na miejskim stadionie zabrakło bowiem miejsc dla kibiców! Znakomicie przygotowani, wymalowani, wyposażeni w transparenty, flagi a nawet - uwaga - wielokolorowe dymne race. I przede wszystkim kapitalnie od pierwszego do ostatniego meczu wspomagający dopingiem swoich kolegów i koleżanki.
W kategorii klas III-IV w Kaliszu Pomorskim od początku najlepiej prezentowały się ekipy Ukrainy i Tunezji. I nic dziwnego, że zgodnie awansowały do finału, gdzie Tunezyjczycy zdobyli jedną bramkę i wygrali eliminację. W kategorii starszej, czyli uczniów klas V-VI emocji było jeszcze więcej. O ile jednak w półfinale Anglia dość swobodnie ograła Francję 4:0, o tyle w drugiej parze Irlandia Północna w regulaminowym czasie gry bezbramkowo remisowała z RPA. - Dwie minuty dogrywki? To nic nie da, nie ma szans na rozstrzygnięcie - stwierdził jeden z opiekunów i po chwili autor: minimundialzamilkł. Dokładnie w 25 sekundzie doliczonego czasu Irlandia za sprawą Mateusza Sobczaka zdobyła upragnionego gola. W finale Irlandia poszła za ciosem. Nie przejęła się faktem, że do tego pojedynku rywale z Anglii nie stracili nawet jednej bramki. I strzeliła ich aż 6, wygrywając 6:1. Ciekawostką jest fakt, że pierwszego gola w meczu zdobył Smolarek… a dokładnie zdobyła najlepsza w imprezie Sylwia Smolarek (na zdjęciu).
- Talentów trzeba umieć szukać także w tych mniejszych miastach i miasteczkach. Mini Mundial jest znakomitym ku temu środkiem - powiedział obecny ma turnieju mistrz olimpijski w wioślarstwie Michał Jeliński. Zresztą uczestników odwiedziła cała wioślarska mistrzowska czwórka: Korol, Jeliński, Kolbowicz i Wasielewski.

3. RPA

autor: minimundialDzień później w Drawsku Pomorskim (15.05) też nudno nie było. Pogoda ponownie znakomita, choć wszyscy straszyli deszczem. Uczestnicy tu także w każdy mecz wkładali maksimum sił. Informacją tej eliminacji jest fakt, że w kategorii młodszej wygrali Amerykanie, a w starszej Iran. I tak piłka znów połączyła dwa bardzo zwaśnione narody. USA przeszło przez turniej jak burza. 28 zdobytych bramek, ani jednej straconej i finał wygrany 5:0 z Kostaryką.
Iran w finale ograł 2:0 Wybrzeże Kości Słoniowej, które w półfinale stoczyło niewiarygodny pojedynek z Hiszpanami. Regulaminowy czas gry 1:1, dogrywka 0:0, o wszystkim zadecydowały więc karne. A tu aż 5 serii - Wybrzeże wygrało 3:2. - Nie mamy wf-u z chłopakami, a w Mini Mundialu grać możemy razem, w jednej grupie, super - tak podsumowała eliminację Paula Hofman z drużyny Iranu.