Bałtyk z pucharem
Bałtyk Koszalin po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski edycji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W finale Bałtyk pokonał Gwardię Koszalin 1:0.
Za Gwardią przemawiała gra w wyższej lidze i tradycje, za Bałtykiem - udany sezon w IV lidze i własny obiekt. Pierwszy strzał w meczu, w 8 minucie oddali gwardziści. Siedem minut później bramce Kaźmierczaka uderzeniem z dystansu próbował zagrozić Konrad Romańczyk. Kolejne minuty to serial niewykorzystanych okazji graczy Mirosława Skórki. Najpierw w pojedynku główkowym piłki nie sięgnął Wiktor Sawicki. Chwilę później ten sam zawodnik w doskonałej sytuacji zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłka stała się łupem bramkarza Bałtyku, Mateusza Strusia. W 28 minucie w jeszcze lepszej sytuacji znalazł się Leszek Pazdur. Gwardyjski lewoskrzydłowy wymanewrował dwóch graczy gospodarzy i zamiast pobiec z futbolówką w stronę bramki, oddał bardzo niecelny strzał. W międzyczasie Mateusz Owedyk dwukrotnie uderzeniami z dalszej odległości próbował zaskoczyć Mateusza Strusia. Z drugiej strony, tuż przed przerwą Kaźmierczaka niepokoił Marcin Chyła.
Po zmianie stron niemoc strzelecka gwardzistów trwała dalej. W 55 minucie powinno być 1:0 dla zespołu z Fałata 34. Będąc kilka metrów przed bramką Strusia, Sawicki mając do wyboru strzał lub podanie, wybrał drugą opcję i zbyt mocno odegrał futbolówkę do nadbiegającego Ogrodowczyka. Chwilę później bliski umieszczenia piłki w siatce był Kamil Goryszewski. Po dziesięciu minutach w kolejnej znakomitej sytuacji znalazł się Pazdur, lecz zamiast odgrywać do nadbiegających kolegów, uderzył w boczną siatkę.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 67 minucie Bałtyk objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i błędzie Piotra Kaźmierczaka, przed gwardyjską bramką doszło do sporego zamieszania, po którym Marcin Chyła wepchnął piłkę do siatki. Gospodarze mogli pięć minut później podwyższyć wynik, ale Konrad Romańczyk uderzył ponad bramką.

Ostatnie minuty meczu przyniosły wielkie emocje. Gwardziści mimo dużej przewagi w tym fragmencie, nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Puchar Polski edycji Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zdobyli piłkarze Bałtyku Koszalin.

W finałowym dwumeczu wojewódzkiej edycji Pucharu Polski, Bałtyk zmierzy się ze zwycięzcą rozgrywek w okręgu szczecińskim, Arkonią Szczecin.

Bałtyk: Struś - Miklasiński, Stańczyk, Bukowski, Czaja, Chicewicz (60' Kupisz), Kazimierowicz, Duszkiewicz (62' Krzywonos), Sęk (71' Wiśniewski), Romańczyk (87' Rokicki), Chyła.
Gwardia: Kaźmierczak- Wojciechowski, Ignaszewski, Goryszewski, Więckowski- Waldziński(67' Szkup), Nowacki, Owedyk(73' Hajman), Pazdur- Sawicki(77' Miętek), Ogrodowczyk(77' Matysiak)

1:0 - 67' - Marcin Chyła dodaj video

Gwardia: Kaźmierczak - Goryszewski, Ignaszewski, Więckowski, Wojciechowski, Nowacki, Owedyk (69' Hajman), Waldziński, Pazdur, Ogrodowczyk (78' Matysiak), Sawicki (78' Miętek)

Żółte kartki: Bukowski, Czaja, Kupisz (Bałtyk) / Goryszewski, Ogrodowczyk (Gwardia)
Czerwona kartka: Bukowski (bAŁTYK, 85' za drugą żółtą) sędzia: Siedlecki Jarosik Stasiak

Dane pomogli uzupełnić: rudy20, OXL, kronos85, mati1977, RobusLesnkRossa, ultras17, maradona1980 - dziękujemy