Historyczny sukces Barnima
autor: OSiR GoleniówSiatkarki Barnima Goleniów awansowały do półfinału mistrzostw Polski młodziczek. Nigdy wcześniej żadnej goleniowskiej ekipie w tej kategorii wiekowej nie udało się awansować tak daleko.
W goleniowskim turnieju wzięły udział cztery zespoły: Zawisza Sulechów, Orzeł Malbork, Maraton Krzeszowice i gospodarz imprezy UKS Barnim Goleniów, który wcześniej okazał się najlepszy w Zachodniopomorskiem. Goleniowianki rozpoczęły turniej lepiej niż dobrze. Najpierw w pierwszym meczu pokonały 2:0 Maraton Krzeszowice. Później takim samym stosunkiem setów rozprawiły się z Zawiszą Sulechów, ale w tym spotkaniu zwłaszcza w pierwszej partii Barnim miał sporo problemów. Prowadzenie zmieniało się raz w jedną, raz w drugą stronę. Ostatni remis był przy stanie po 17. Wtedy gospodynie odskoczyły przeciwniczkom na kilka punktów i ostatecznie wygrały 25:20. Drugi set okazał się już małym spacerkiem. Barnim wygrał wysoko do 12. Zawodniczki z Sulechowa nie były wstanie poprawnie odebrać zagrywki, a jak nawet to się udało - to zatrzymywały się na szczelnym bloku goleniowianek.
Dzięki tym dwóm wygranym w pierwszym dniu imprezy Barnim Goleniów awansował do półfinałów mistrzostw Polski młodziczek. Taki sam cel zrealizowały również siatkarki Orła Malbork. Zatem w niedzielę mieliśmy pojedynek Barnima z Orłem o pierwsze miejsce w turnieju. Stawką meczu była organizacja półfinałowego turnieju u siebie. W pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Orła. Goleniowianki popełniały mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów i przegrały 11:25. W drugiej odsłonie role - przynajmniej na początku - się odwróciły. To miejscowe prowadziły 8:1, ale szybko tę przewagę roztrwoniły. Przyjezdne wyszły nawet na jednopunktowe prowadzenie 11:10. Barnim nie zamierzał jednak rywalkom odpuścić. Młode zawodniczki walczyły o każda piłkę i to przyniosło skutek. Miejscowe objęły prowadzenie 22:18. Kiedy wszyscy powoli myśleli już o trzecim, decydującym secie - stało się to - co cechuje młodzieżowy sport. Goleniowianki po prostu przestały grać. Nie były wstanie odebrać żadnej zagrywki i przegrały 22:25, a cały mecz 0:2. Mimo to - młodziczki Barnima zapisały się w historii klubu. Nigdy wcześniej żadnej goleniowskiej ekipie w tej kategorii wiekowej nie udało się awansować do półfinału mistrzostw Polski. UKS Barnim Goleniów kolejny turniej zagra za dwa tygodnie w Gdańsku.