Zwycięstwo w Poznaniu
autor: paulaPiłkarki nożne Victorii S.P.2 Sianów pojechały do Poznania na mecz z Polonią z zamiarem wywiezienia co najmniej remisu i wykonały plan z nadwyżką, bo wygrały. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Polonistki to dobry zespół, złożony z wielu doświadczonych piłkarek z różnych klubów min. grają w nim dwie byłe zawodniczki Victorii S.P.2 Anna Nowakowska i Katarzyna Ulikowska. I to właśnie one sprawiały sporo kłopotów sianowskiej drużynie. Mecz zaczął się lepiej dla gospodyń zawodów min. z powodu zbyt krótkiej rozgrzewki sianowianek, zmęczenia podróżą do Poznania oraz niewyspania (mecz wyznaczono na 11.00). To one początkowo przejęły inicjatywę, wrzucały dużo piłek w pole karne sianowskiego zespołu i sporo strzelały, na szczęście niecelnie. Z czasem mecz się wyrównał.
W 32 minucie Paulina Trzeciak wychodzi sam na sam z bramkarką Polonii i strzela lewą nogą minimalnie obok słupka. W 41 minucie piękny rajd prawą stroną Marleny Kryściak, podanie do Justyny Siwik i ta spokojnie strzela na 1:0.

Po przerwie była sianowianka Ania Nowakowska przedziera się lewą stroną i na szczęście dla sianowianek strzela w boczną siatkę bramki. W 49 minucie rzut wolny z 40 metrów wykonuje Malwina Grzelak (na zdj.) i piłka niespodziewanie wpada między nogami bramkarki do bramki poznanianek. Wydawało się, że jest już po meczu, ale jeszcze raz do walki zrywają się zawodniczki Polonii i niespodziewanie w 70 minucie pięknym strzałem z prawej strony popisuje się Monika Heromińska i sianowianki prowadzą tylko 2:1. Uskrzydlone zdobytą bramką poznanianki atakują i nadziewają się na kontry sianowianek. Już w 79 minucie Ewelina Gudan marnuje sytuację sam na sam z bramkarką. Jeszcze w 89 minucie polonistka Anna Nowakowska marnuje dobrą okazję i znów strzela w boczną siatkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry zostawiona na desancie Katarzyna Maślak, będąc w idealnej sytuacji strzela obok bramki. Zasłużone zwycięstwo piłkarek Victorii S.P.2 , które stworzyły sporo bramkowych sytuacji i pomimo braku dwóch podstawowych zawodniczek Klaudii Saganowskiej i Emilii Hubki dobrze rozegrały taktycznie to spotkanie. Wszystkie zawodniczki zagrały dobry mecz, ale klasą dla siebie była Malwina Grzelak, najlepsza zawodniczka meczu. Bardzo dobrze grała i kierowała zespołem Marlena Kryściak, która została po Klaudii Saganowskiej kapitanem zespołu. Następny mecz ligowy sianowianki rozegrają w Bydgoszczy 28 maja 2011 o godz. 11.00 z liderem tabeli I ligi kobiet.

Skład Victorii S.P.2 Sianów: Natalia Żebryk , Paula Szawurska, Malwina Grzelak, Karolina Zakrzewska, Adrianna Saganowska, Marika Krupska ( 82 Katarzyna Maślak), Katarzyna Wachowska ( 79 Wiktoria Cieplak) , Ewelina Gudan, Justyna Siwik, Marlena Kryściak , Paulina Trzeciak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki