Minimalna porażka
autor: KoGutPolitechnika Koszalińska uległa w pierwszym meczu półfinałowym PGNiG Superligi Kobiet KGHM Metraco Zagłębia Lubin 25:27, który był rozegrany w sobotę, 2 kwietnia. Trzy bramki i prowadzenie dla Miedziowych zdobyły Joanna Obrusiewicz, Vanessay Jelić i Monika Migała. Akademiczki odpowiedziały trafieniem Joanny Dworaczyk dopiero w szóstej minucie. Pierwsza odsłona spotkania należała do gospodyń spotkania, które grając bardzo dobrze w obronie i wykazywały się skuteczną ofensywą. Po dwunastu minutach podopieczne Bożeny Karkut prowadziły już 7:2, a chwilę później 9:2. Biało-zielone zaczęły odrabiać straty bramkowe i po dwudziestu pięciu minutach było już tylko 12:9 dla miejscowych. Do przerwy Lubinianki zdobyły jeszcze trzy bramki i prowadziły po pierwszej połowie 15:9.
Druga część meczu toczyła się pod dyktando piłkarek Waldemara Szafulskiego, które wykorzystały nieskuteczną grę oraz błędy zawodniczek z Lubina. Po pierwszych dziesięciu minutach Politechnika zdobyła sześć bramek i na tablicy świetlnej było już tylko 17:15. Od tego czasu walka się wyrównała. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Agnieszka Kwiecień, bramkarka Akademiczek, które zastępowała kontuzjowaną Salomę Szywierską. W pięćdziesiątej drugiej minucie był remis 20:20. Gospodynie za sprawą Karoliny Semeniuk - Ochlawy oraz Kingi Pyzdry prowadziły dwoma trafieniami. Do końcowej syreny meczu, udało im się trafić jeszcze pięciokrotnie i wygrać ten mecz 27:25. Dzisiaj w niedzielę, 3 kwietnia o 17:00 drugi mecz półfinałowy w Lubinie między Zagłębiem a Politechniką.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/własne

play-off: Superliga kobiet (2010/2011)