Awans Politechniki po dogrywce
autor: RobusLesnkRossaW poniedziałek, 28 marca AZS Politechnika Koszalińska pokonała po dogrywce Start Elbląg 34:33. Było to trzecie spotkanie w ramach play-off, Akademiczki tym samym zostały ostatnim półfinalistą rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Stawką tego spotkania była gra w półfinale o medale mistrzostw Polski. W rywalizacji do dwóch wygranych między oba zespołami był remis. Podczas trzeciego pojedynku po pierwszych trzydziestu minutach czternastokrotnie na tablicy świetlnej pojawiał się wynik remisowy. W ostatnich sekundach pierwszej połowy dzięki trafieniom Pauliny Suchockiej oraz Aleksandry Kobyłeckiej biało-zielone prowadziły dwoma bramkami 17:15.
Podopieczne Waldemara Szafulskiego starały się uzyskać wyższe prowadzenie, bardzo dobre spotkanie rozegrała Tatiana Bilenia. Elblążanki nie poddały się i dzięki swojej determinacji w czterdziestej drugiej minucie doprowadziły do remisu 21:21. Dramatyczny przebieg miała ostatnia minuta regulaminowego czasu gry, Akademiczki prowadziły jedną bramką (31:30), ale przyjezdne za sprawą Pauliny Wasiak ponownie wyrównały stan meczu. Dzięki dobrej postawie Agnieszki Kordunowskiej, bramkarki EKS potrzebna była dogrywka. Podczas dodatkowego czasu gry z powodu presji oba zespoły popełniały liczne błędy. Jednak to podopieczne Waldemara Szafulskiego wytrzymały lepiej „ciśnienie” tego spotkania, za sprawą Tatiany Bileni, zdobywczyni piętnastu bramek wygrały całe spotkanie 34:33. W półfinale rozgrywek PGNiG Koszalinianki zmierzą się KGHM Metrach Lublin. Piłkarkom z Elbląga pozostała walka o miejsca pięć-osiem.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/własne

play-off: Superliga kobiet (2010/2011)
Młyny Stoisław Koszalin EKS Start Elbląg
34 33
28-03-2011 17:30
widzów: 900
AZS: Kwiecień, Szywierska - Szostakowska, Olek, Dworaczyk 2, Bilenia 15, Kobyłecka 4, Muchocka 4. Całużyńska 3, Chmiel 3, Błaszczyk 1, Leśkiewicz 2

Start: Kordunowska, Miecznikowska, Kędzierska - Szott, Pełka-Fedak 3, Sądej 4, Wolska 9, Domnik 1, Strzałkowska 8, Szymańska, Aleksandrowicz 1, Grudka 2, Wasak 5

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy