Porażka sianowianek w zimowej aurze
autor: Paulina Klimka Piłkarki UKS Victoria S.P.2 Sianów rozegrały zaległe spotkanie z Rolnikiem B.Głogówek i niestety przegrały 1:5. Ale nim doszło do tej porażki, to spotkały się z niemiłą niespodzianką. Pomimo, że maj i wiosna w pełni to zawodniczkom z Sianowa przyszło grać najpierw w typowo jesiennych warunkach w wietrze i deszczu, a kiedy zmokły zrobiło się bardzo zimno i zaczął padać śnieg. W lepszej sytuacji były zawodniczki Rolnika, bo w przerwie zmieniły stroje i miały więcej osób na zmiany. Victoria S.P.2 Sianów pojechała na mecz tylko z trzynastoma zawodniczkami, bez kilku zawodniczek z pierwszego składu, które miały zdawać maturę na drugi dzień. Ich nieobecność miała bardzo duży wpływ na przebieg meczu.
Z relacji trenera Jędrzeja Bieleckiego wynika, że ten mecz był nawet do wygrania, ale nie w takich ekstremalnych warunkach i nie w tak ubogiej sytuacji kadrowej. Mecz zaczął się nawet nieźle dla drużyny sianowskiej. W 12 i 13 minucie ładnie strzelały Grzelak i Zakrzewska, ale bramkarka Rolnika była na posterunku. W 17 minucie sianowianki niespodziewanie tracą po błędzie obrony bramkę a strzelcem Lena Kościelniak. W 33 minucie ładnie z 23 metrów strzela Agata Sobkowicz i niestety sianowianki przegrywają 0:2.

W przerwie mokre i przemarznięte zastanawiają się czy w tych anormalnych warunkach wyjść na drugą połowę. Ostatecznie wychodzą, ale nie wszystkie, bo zamrożone Justyna Siwik i Marika Krupska zostają w szatni a zastępują je Wiktoria Cieplak i Alicja Dzienis. W 65 minucie Paulina Trzeciak strzela kontaktową bramkę na 1:2. Sianowianki zmarznięte jeszcze próbują wyrównać, odkrywają się i tracą w 72 minucie po strzale Agaty Sobkowicz trzecią bramkę. Załamane utratą trzeciej bramki już nawet nie wracają na swoją połowę i w 78 minucie tracą po strzale Katarzyny Rudner czwarta bramkę i zaraz w 79 minucie piątą, a strzela ją Magda Łuczak. Piłkarkom z Sianowa było bardzo szkoda tego meczu, bo był on z gatunku tych nawet do wygrania.

W ekipie sianowskiej zagrały: Natalia Żebryk, Paula Szawurska, Malwina Grzelak, Karolina Zakrzewska, Marika Krupska (46 Wiktoria Cieplak), Adrianna Saganowska, Katarzyna Maślak, Ewelina Gudan, Marlena Kryściak, Justyna Siwik (46 Alicja Dzienis), Paulina Trzeciak.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Jędrzej Bielecki