Wygrana w Gdańsku
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/Piłkarki Pogoni Handball Szczecin wygrały w Gdańsku z AZS AWFiS 28:31 w spotkaniu pierwszej ligi piłkarek ręcznych. W spotkaniu tym po osiem trafień zdobyły zawodniczki obu zespołów Anna Rostankowska i Agata Cebula. Granatowo-bordowe od początku spotkania osiągnęły przewagę. Akademiczki z Gdańska nie miały szczęścia przy trafieniach na bramkę przeciwniczek. Po pięciu minutach meczu 3:1 prowadził zespół gości. Dzięki karze technicznej dla AZS AWFiS podopieczne Bartosza Jurkiewicz prowadziły przewagą 3-5 bramek. W dalszej odsłonie pierwszej połowy miejscowe piłkarki zaczęły odrabiać straty, na przeszkodzie ich znajdowała się jedynie bramkarka Pogoni.
Skutecznie wykonane przez Aleksandrę Kicińską rzuty karne dały w tym spotkaniu sześciobramkowe dla szczypiornistek z Grodu Gryfa. Biało-niebieskie starały się odrabiać straty do rywalek, bramka z rzutu karnego Katarzyny Pasternak zakończyła pierwszą połowę wynikiem 14:17. W drugiej części spotkania podopieczne Ireneusza Rudkowskiego atakiem pozycyjnym starały się odrabiać różnicę bramkową. Szczecinianki dzięki dobrej obronie i szybkim kontratakom utrzymywały bezpieczną przewagę. Podczas 18 minut w drugiej połowie meczu dużo strzałów na bramkę oddała Agata Cebula, pięć z nich zakończyło się bramką dla Pogoni. Bardzo dobrze broniła szczecińska bramkarka, Martyna Hoffman, która zatrzymywała strzały Gdańszczanek. Pod koniec spotkania Akademiczki próbując chaotycznych ataków nie potrafiły odmienić wyniku spotkania, który zakończył się wygraną piłkarek z zachodniopomorskiego 28:31

AZS AWFiS Gdańsk - Pogoń Handball Szczecin 28:31 (14:17)