Dokończono spotkanie Kotwicy
W środowe (15.06) popołudnie w Ustroniu Morskim rozegrano drugą połowę spotkania Kotwicy z Orkanem Rumia. Przypomnijmy, że 8 czerwca mecz przerwano po 45 minutach z powodu burzy. Dokończony pojedynek Kotwica wygrała 3:1.

Po pierwszej połowie kołobrzeżanie prowadzili 1:0 po bramce Łukasza Cebulskiego. Goście przyjechali do Ustronia Morskiego mocno zmotywowani, po raz kolejny bowiem musieli pokonać 200-kilometrową trasę dzielącą Rumię z naszym powiatem. Kotwica jednak nie dała sobie narzucić stylu gry rywali i sama ruszyła od początku do ataku. Efektem była sytuacja z 57 minuty. Skwara dośrodkował z rzutu rożnego, a Augustyniak, co prawda na raty, ale umieścił głową piłkę w siatce. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Akcję prawą stroną przeprowadził Michał Smarzyński, dograł do wbiegającego w pole karne Przemysława Kaźmierczaka, a ten pokonał Mateusza Prokosę.

Po stracie bramki dość nieoczekiwanie znów Kotwica prowadziła grę. Brakowało jednak skuteczności. Najpierw Sebastian Szych w sytuacji sam na sam strzelił niecelnie, a następnie Maciejowi Ropiejce udało się minąć bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Wynik ustalił w 90 minucie Ropiejko wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim.

Teraz przed Kotwicą ostatni mecz sezonu. Zwycięstwo z Regą Trzebiatów zapewni kołobrzeżanom trzecie miejsce w końcowej tabeli rozgrywek.

Kotwica Kołobrzeg - Orkan Rumia 3:1 (1:0)
Łukasz Cebulski 17, Piotr Augustyniak 57, Maciej Ropiejko 90 (k) - Przemysław Kazimierczak 62

Kotwica: Mateusz Prokosa - Łukasz Cebulski, Marcin Dymek, Piotr Augustyniak, Patryk Kurant (46 Jakub Marynowicz), Patryk Szymala, Grzegorz Skwara (90 Oleksandr Żdanow), Kordian Rudziński, Sebastian Szych (90 Adrian Machula), Gracjan Szymański (81 Piotr Dubiela), Maciej Ropiejko
�r�d�o: e-kg.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler