Porażka Błękitnych w meczu na szczycie
autor: Endi W sobotnim spotkaniu, rozegranym 4 czerwca o 15:00, Błękitni Stargard ulegli liderowi trzeciej ligi Bytovii Bytów 0:1. Zespół gości po wygranej awansował do drugiej ligi zachodniej. Bardzo dobrze mecz rozpoczęli gospodarze, starając się zdobyć prowadzenie, lecz nic z tego nie wyszło. Bytomia po dziesięciu minutach przejęła inicjatywę, na bramkę Hufnala strzelał Wojciech Pięta, ale po jego piłka odbiła się od graczy defensywnych i rzut różny.
W ostatnich dwudziestu minutach przewagę mieli podopieczni Łukasza Woźniaka, ale strzał Sebastiana Inczewskiego nie zagroził rywalom. W trzydziestej dziewiątej minucie piłkarze z Bytowa zdobyli bramkę dająca prowadzenie. Po dośrodkowaniu przez Piętę piłki w pole karne, żaden z defensorów stargardzian jej nie dotknął, a ta wpadła do bramki zaskoczonego Hufnala. Podczas drugiej połowy gospodarze starali się odrobić straty. W pięćdziesiątej czwartej minucie z rzutu wolnego uderza Jarosław Piskorz, ale zespół czarno-biało-czerwonych ratuje słupek. W siedemdziesiątej czwartej ten zawodnik trafia tym razem w obrońców. Ostatnie piętnaście minut meczu to przewaga lidera z Bytowa. W osiemdziesiątej trzeciej minucie na bramkę miejscowych uderza rezerwowy, Adivanio Nascimento, lecz ta leci wysoko nad poprzeczka, a w doliczonym czasie gry strzał obronił bramkarz stargardzian. Błękitni nie potrafili odmienić losów meczu i pozostało im pogodzić się z przegraną. Zawodnicy Bytovii po mecz świętowali na murawie stargardzkiego obiektu awans do drugiej ligi.

ďż˝rďż˝dďż˝o: gs24.pl/własne