Z Redy z kompletem punktów
autor: Krzysztof Cichomski C80Wczoraj piłkarze Dębu Dębno odnieśli pierwsze wiosną zwycięstwo w III-lidze Bałtyckiej. W dalekiej Redzie pokonali tamtejsze Orlęta 2:0 po bramkach Łukasza Dłubisa i Kamila Kassiana. Co prawda Orlęta zajmują w tabeli ostatnią pozycję to zwycięstwo Dębu pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość, szczególnie przed następnym meczem u siebie z Gryfem Wejherowo, który przegrał u siebie dość niespodziewanie 2:4 ze słupskim Gryfem.
Sobotni pojedynek rozpoczął się znakomicie dla drużyny z Dębna. Już w 4. minucie do bramki rywali trafił Łukasz Dłubis. Przewaga podopiecznych Marcina Domagały nie podlegała dyskusji. Dębnowski zespół dominował na placu gry w każdym elemencie. Swoją przewagę, Dąb potwierdził w dwudziestej minucie, a na pierwszego gola dla dębnowskiego klubu strzelił Kamil Kassian.
Goście z Dębna w pierwszej odsłonie pojedynku mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, jednak nie potrafili ich wykorzystać. Druga połowa przebiegła w wolniejszym tempie niż poprzednia. Kibice zgromadzeni na redzkim stadionie nie doczekali się jednak strzelonych bramek zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Dębu 2:0, dzięki czemu podopieczni trenera Marcina Domagały mogą wrócić do Dębna z trzema punktami.

ORLĘTA REDA 0:2 (0:2) DĄB DĘBNO

Bramki: Łukasz Dłubis, Kamil Kassian (Dąb)

relacjďż˝ dodaďż˝: pierin