Porażka w Chojnicach
autor: kogutW piątkowy wieczór, 25 marca futsaliści Pogoni ’04 Szczecin przegrali w Chojnicach z Red Devils 4:3 w ramach jednej ósmej finału halowego Pucharu Polski. Po dwóch minutach z bramki cieszyli się Chojniczanie, którzy wyszli na prowadzenie za sprawą Jakuba Mączkowskiego. Po dwunastu minutach miejscowi podwyższyli wynik po trafieniu Mariusza Kaźmierczaka, a asystował mu zdobywa pierwszej bramki. Po pierwszej połowie spotkania Red Devils prowadzili 2:0. Po czterech minutach drugiej odsłony Artur Chrzanowski podwyższył wynik na 3:0.
Portowcy przebudzili się dopiero w dwudziestej szóstej minucie, kiedy po ładnej akcji zespołu do siatki trafił Artur Jurczak. Kontaktową bramkę dla granatowo-bordowych na cztery minuty przed zakończeniem spotkania zdobył Marcin Mikołajewicz. Zapędy Szczecinian do dogrywki zgasiło trafienie Chrzanowskiego na 4:2 dla miejscowych. Do końca meczu nie brakło emocji, minute przed ostatnim gwizdkiem arbitra bramkę dla podopiecznych Gerarda Juszczaka zdobył Douglas Nicolau. Jego trafienie dało nadzieję gościom, lecz zawodnicy Tomasza Afgańskiego umiejętnie bronili się. Spotkanie zakończyło się wygraną Red Devils 4:3 i to oni zagrają w ćwierćfinale. W następnym tygodniu Pogoń ’04 będzie miała okazję zrewanżować się, kolejne spotkania w ramach ekstraklasy futsalu rozegrają właśnie w Chojnicach.