Wysokie zwycięstwo Spójni
autor: Przemysław Fabiański/KudłatyKoszykarze Spójni w 25. kolejce I ligi dość łatwo rozprawili się z SKK Siedlce 81:58. Stargardzianie zwycięstwo zapewnili sobie praktycznie już po pierwszej połowie.
Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość ospale. Sygnał do ataku dał Adam Parzych. To on po ośmiu minutach gry miał na swoim koncie już jedenaście punktów. W tej części meczu na parkiecie pojawił się długo wyczekiwany rozgrywający, Marcin Stokłosa (na zdjęciu). Koszykarz powracający po chorobie zaprezentował się z dobrej strony, lecz podobnie, jak pozostali podstawowi gracze nie musiał spędzać tego dnia wielu minut na parkiecie. W zdobywaniu punktów Parzycha zmienili Łukasz Bodych, Stokłosa i Tomasz Stępień. Dzięki temu przed końcem kwarty Spójnia prowadziła już 25:9. Ostatnie sekundy pierwszej odsłony ściśle wiążą się z początkiem kolejnej. Wtedy to goście mogli mieć jeszcze nadzieję na powrót do gry. Akcją dwa plus jeden popisał się Marcin Nędzi, a chwilę po przerwie z za linii 6,75 metra trafił Karol Chomka. SKK zdobyło siedem punktów z rzędu i wydawało się, że wysokie prowadzenie mogło uśpić stargardzian. Trener Tadeusz Aleksandrowicz w tym meczu miał jednak taki komfort, że w nielicznych trudnych momentach znajdował się koszykarz, który potrafił pociągnąć grę. Tym razem niemoc przełamał Tomasz Stępień, który szybko odrobił początkowe straty. Swoje punkty dorzucił też Stokłosa, a sam Bręk niewiele mógł zdziałać. Siedlczanie przegrywali walkę o zbiórkę, a po raz drugi i ostatni w tym meczu wykazać musiał się Parzych, który do przerwy zdobył swoje wszystkie punkty.
W drugiej połowie zawodnik, który w tym sezonie powrócił z USA mógł już ładować celowniki na kolejne starcie. Można jednak powiedzieć, że wynik po dwóch kwartach (47:29) wyglądał przyzwoicie dla gości biorąc pod uwagę, że Spójnia prowadziła już nawet 47:20. Wtedy jednak znów się zdekoncentrowała, a najlepszy w siedleckiej ekipie Bręk wspomagany przez Karola Dębskiego i Kamila Sulimę nie omieszkał z tego skorzystać. W trzeciej ćwiartce przebudził się Dębski, który na początku prowadził równą walkę z rywalami. Pod drugim koszem dobrze radzili sobie natomiast Bodych i Jerzy Koszuta, który na tle świetnie dysponowanych kolegów nie wyróżnił się w pierwszej części. Spotkanie, co raz bardziej przypominało jednak trening. Obie drużyny raziły niedokładnością, a mimo tego przewaga gospodarzy nieznacznie rosła. Po punktach Stokłosy i akcji dwa plus jeden Arkadiusza Soczewskiego było już 60:35 i obaj trenerzy postanowili dać szansę rezerwowym. Na parkiecie pojawili się, więc Maciej Kotwicki i Witold Kuriańczyk w SKK oraz Łukasz Ważny, a później Łukasz Ulchurski w Spójni. Na zakończenie trzeciej kwarty przewaga Spójni zbliżyła się do granicy trzydziestu punktów (67:38).

Niewiele ciekawego da się powiedzieć o ostatniej odsłonie. Po prostu się odbyła. Rezerwowi obu zespołów nie pokazali nic ciekawego. Największa przewaga gospodarzy miała miejsce przy prowadzeniu 73:42. Później SKK zniwelowało nieco straty głównie za sprawą Chomki i Kuriańczyka. Ostateczny rezultat - 81:58 i tak nie jest jednak dla nich korzystny. Stargardzianie utrzymali ósmą lokatę w tabeli, natomiast szansę SKK na awans do Play-Off spadły niemal do zera.

Spójnia Stargard Szczeciński - SKK Siedlce 81:58

(25:13, 22:16, 20:9, 14:20)

Spójnia: Parzych 17, Bodych 12, Stępień 11, Soczewski 9, Stokłosa 8, Grzegorzewski 6, Koszuta 5, Buczyniak 4, Grudziński 4, Kulikowski 4, Ważny 1, Ulchurski 0.

SKK: Bręk 16, Chomka 12, Sulima 8, Dębski 7, Kuriańczyk 5, Nędzi 4, Bal 2, Kotwicki 2, Ustarbowski 2, Czyż 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / spojnia.info