Porażka Spójni jednym punktem
autor: C80Koszykarze Spójni Stargard Szczeciński rozegrali kolejne emocjonujące spotkanie. Niestety do zwycięstwa w Radomiu, podobnie jak w sobotnim spotkaniu z Politechniką zabrakło niewiele. Rosa po fascynującej końcówce zwyciężyła 52:51.

Stargardzcy koszykarze przystąpili do spotkania bez Marcina Stokłosy. Rozpoczęli spotkanie bardzo agresywnie co zaowocowało dwoma szybkimi przewinieniami dla Łukasza Bodycha, Wiktor Grudziński i Koszuta. Brakowało skuteczności pod koszem przeciwników i ostatecznie gospodarze wygrali tą kwartę 21:13.
Druga odsłona była już nieco lepsza, w pewnym momencie nawet Wiktor Grudziński wyprowadził gości na pierwsze tego wieczoru prowadzenie. Korzystnego rezultatu nie udało się jednak utrzymać do przerwy. Zawodnicy gości w tej kwarcie nie grzeszyli skutecznością myląc się nawet z linii rzutów wolnych, ale za sprawą dobrej obrony powoli odrabiali straty.
Trzecia kwarta była niemal kopią premierowej odsłony starcia z Politechniką. Zawodnicy poprawili jeszcze swój wyczyn dając rzucić Rosie tylko trzy punkty, ale w ataku nie byli zdecydowanie lepsi, bowiem sami rzucili zaledwie 7 punktów i na dziesięć minut przed końcem mieliśmy remis 36:36.

Na początku czwartej kwarty inicjatywę mieli podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza, a Rosa musiała gonić wynik. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, potem trzypunktowej przewagi Spójni., jednak Kardaś i Wiekiera odmienili losy meczu. To po punktach wychowanka Spójni Rosa prowadziła 49:48. Na zegarze pozostawało 57 sekund. Spójnia miała jeszcze kilka szans na zwycięstwo. Najpierw nie trafił Grzegorzewski i Grudziński, żeby zapobiec kontrze musiał popełnić piąte przewinienie. Donigiewicz się nie pomylił i to Rosa prowadziła trzema punktami. Na parkiecie pojawił się Łukasz Ulchurski, znany z dobrego rzutu. Niestety w decydującej akcji nie trafił i nie doprowadził do dogrywki. Zamierzone zadanie zrealizował przy kolejnej okazji, lecz wtedy strata była już zbyt duża i Spójnia przegrała 52:51.

Rosa Radom - Spójnia Stargard Szczeciński 52:51 (21:13, 12:16, 3:7, 16:15)

Rosa: Zalewski 13, Radke 10, Wiekiera 8, Donigiewicz 7, Kardaś 7, Nikiel 5, Przybylski 2, Sosnowik 0, Maj 0, Podkowiński 0, Urbaniak 0.

Spójnia: Koszuta 13, Parzych 13, Ulchurski 6, Grudziński 5, Bodych 5, Grzegorzewski 3, Buczyniak 3, Stępień 3, Kulikowski 0, Soczewski 0, Ważny 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: spojnia.info / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler