Porażka z outsiderem
autor: KudlatyMimo, że przed meczem GKS Tychy nie był określany mianem faworyta do końcowego zwycięstwa to jednak zasłużenie wygrał 87:70AZS Radex Szczecin.
Łukasz Pacocha oraz Krzysztof Mielczarek to zawodnicy AZS Radex Szczecin, dla których środowy mecz w Tychach był szczególnie ważnym pojedynkiem. Musieli bowiem stawić czoła swoim byłym klubowym kolegom. W pierwszej odsłonie początkowo minimalnie lepiej prezentowali się koszykarze ze Szczecina. W barwach AZS Radex błyszczał Karol Pytyś, który zdobył dla swojej drużyny aż 10 punktów. Obydwa zespoły były nieskuteczne, dodatkowo gospodarze tego spotkania skutecznie zmuszali gości do faulowania, czego konsekwencją były trzy przewinienia na koncie Krzysztofa Mielczarka. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem gości.
Druga ćwiartka gry to zła gra AZS-u. Nerwowe rzuty z nieprzygotowanych pozycji, w szczególności zza linii 6,75 m. Trener Zbigniew Majcherek ratował się częstymi rotacjami w składzie. Podczas, gdy kolejne punkty konsekwentnie do swojego dorobku dorzucał Jacek Jarecki, szczecinianie popełniali kolejne straty. Efekt był taki, że do przerwy było 41:34 dla GKS.

W Trzeciej kwarcie AZS Radex Szczecin raził brakiem skutecznośc. Brak pomysłu na grę i kolejne straty akademików przyczyniły się do powiększenia przewagi gospodarzy. Trzecia ćwierć gry to moment wejścia na parkiet kapitana akademików - Macieja Sudowskiego, który miał uspokoić i poukładać grę podopiecznych trenera Majcherka. Tak niestety się nie stało. Syrena kończąca tą kwartę oznajmiła wynik 68:50 dla GKS.

W czwartej kwarcie AZS zaczął gonić przeciwnika, odrabiając sześć punktów, ale w pewnym momencie powróciła nerwowość i nieskuteczność, która przerwała rozpoczętą pogoń za GKS. Gospodarze za sprawą Jacka Jareckiego konsekwentnie powiększali swój dorobek punktowy, w między czasie kilka bloków rozdał jeszcze Mariusz Markowicz, co sprawiło, że ligowy outsider wygrał spotkanie 87:70, a akademicy wracają do Szczecina bez zdobyczy punktowej.

Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS Radex Szczecin był Karol Pytyś, który zdobył dla swojej drużyny 14 punktów. Natomiast w drużynie gospodarzy miano najskuteczniejszego przypadło Jackowi Jareckiemu - zdobywcy aż 23 punktów.

GKS Tychy - AZS Radex Szczecin 87:70 (17:18, 24:16, 27:16, 19:20)

AZS: Pytyś 14, Podgalski 13, Dudek 11, Pacocha 9, Prus 8, Mielczarek 6, Maciej Majcherek 5, Sudowski 2, Zarzeczny 2, Balcerek, Michał Majcherek.

GKS: Jarecki 23, Witos 19, Markowicz 14, Kwiatkowski 12, Olczak 7, Hałas 7, Kijanowski 5, Bzdyra, Goldammer.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler