Wygrana z outsiderem
autor: arti15W niedzielny wieczór, 20 marca AZS Koszalin pokonał Siarkę Tarnobrzeg 111:88. Tylko podczas pierwszej połowy Akademicy nie mogli sobie poradzić z ambitnie grającym outsiderem Tauron Basket ligi. Tarnobrzeski duet Michael Deloach - Louis Truscott sprawił wiele kłopotów koszalińskiej defensywie, dzięki wspomnianej dwójce goście w szóstej minucie meczu przegrywali jedynie 14:16. Grady Reynolds dał sygnał do ofensywniejszej gry po czasie, który wziął trener Mariusz Karol. Gospodarze po pierwszej kwarcie prowadzili 31:21, a po dziewięć punktów zdobyli Reynolds oraz Winsome Frazier.
Po trafieniach z dystansu Daniela Walla i Stefana Blaszczyńskiego zielono-czarno-żółci odrobili straty do czterech oczek (31:27), a następnie trafienie dodał Truscott, na tablicy było 37:27. Trener gospodarzy po raz kolejny poprosił o czas, podczas którego udzielił swoim zawodnikom reprymendy, która jak się okazało, była przydatna. W ostatnich minutach drugiej ćwiartki Akademicy odzyskali zaliczkę z pierwszej połowy. Odsłona ta zakończyła się zwycięstwem biało-niebieskich 22:21. Gdy trener gości, Bogdan Pamuła sądził, że nie wszystko jest stracone. W drugiej kwarcie Tarnobrzeżanie toczyli wyrównaną walką z miejscowymi. Po zmianie stron gospodarze postawili na ofensywną grę i i szybko punktowo uciekali swoim przeciwnikom. W tym czasie Frazie oraz Reese zdobyli swoje czwarte i piąte trafienia za trzy. W dwudziestej piątej minucie meczu Koszalinianie prowadzili już 69:50. W pojedynkę próbował ratować przyjezdnych Deloach, ale sam nie mógł rywalizować przeciwko graczom z hali Gwardii. Po kolejnych seriach punktów, które zdobył Reese, AZS prowadził już 95:69 i wiadome było, że nie przegra tego spotkania. Ostatecznie zakończyło się ono wygraną podopiecznych Mariusza Karola 111:88, a pięćdziesiąt jeden oczek zdobył duet Frazie-Reynolds. Czwarty raz w tym sezonie, dwanaście asyst zaliczył Chorwat z polskim paszportem, Igor Milicić. Niewiele gorsi byli Śnieg (sześć asyst) i Reese (osiem asyst). Dzięki temu zwycięstwu Akademicy nadal mogą myśleć o grze w play-off.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/własne

Polska Liga Koszykówki (2010/2011)
AZS Koszalin Siarka Tarnobrzeg
111 88
20-03-2011 18:00
(31:21, 22:21, 32:22, 26:24) dodaj video
AZS: Winsome Frazier 26, Grady Raynolds 25, Heorge Reese 17, Grzegorz Arabas 13, Igor Milicic 12 (12 as), Tomasz Śnieg 8, Mateusz Bartosz 4, Slavisa Bogavac 4, Robert Gibaszek 2, Mateusz Bieg 0, Sebastian Balcerzak 0, Mirosław Łopatka 0

Siarka: Michael Deloach 27, Louis Truscott 24 (10 zb), Stefan Blaszczynski 14, Rafał Rajewicz 13, Daniel Wall 7, Stanley Pringle 3, Tomasz Pisarczyk 0, Szymon Juniak 0, Eric Taylor 0

Dane pomógł uzupełnić: cena - dziękujemy