Porażka z Rekordem
autor: maggiPiątkowy mecz był bardzo ważny dla końcowego układu tabeli. Zwycięzca zachował realne szanse na trzecie miejsce w tym sezonie. Po spotkaniu wiadomo już, że Pogoń '04 medalu nie zdobędzie. Po raz kolejny kibice licznie odwiedzili halę przy ul. Twardowskiego. Czekały na nich liczne atrakcje. Sponsor meczu, szkoła nurkowania 'Dive Academy', ufundował dla kibica-szczęśliwcy kurs nurkowania o wartości 1300 złotych! Na przybyłych fanów czekało też wiele innych atrakcji. Pierwsze minuty meczu pokazały, że oba zespoły chcą szybko objąć prowadzenie. Optyczną przewagę miał Rekord, który grał bardzo szeroko.
Dzięki temu jego zawodnicy często dochodzili do okazji bramkowych. Na posterunku zawsze był jednak Dominik Kubrak. Swoje okazje miała też Pogoń '04, w której należy wyróżnić ofensywnie i odważnie grającego Daniela Maćkiewicza. I chociaż momentami było naprawdę gorąco, to w pierwszej części meczu bramki nie padły. Po przerwie gra wyglądało podobnie, ale futsaliści z południa Polski byli już skuteczniejsi. W 25. minucie Paweł Budniak odzyskał piłkę po lewej stronie boiska. Wszedł z nią w pole karne i wyłożył Piotrowi Pawełkowki, który dopełnił formalności, umieszczając piłkę w pustej bramce. Dwie minuty później Rekord mógł zdobyć drugiego gola, ale po stracie Maćkiewicza Paweł Machura trafił piłką w słupek. W 33. minucie goście podwyższyli prowadzenie - pięknego gola zdobył strzałem z powietrza Piotr Bubec. Chwilę później po kolejnej kontrze Rekordu trzeciego gola zdobył Machura i stało się jasne, że Pogoń '04 tego meczu nie wygra. Trzy minuty przed końcem rozmiar porażki zmniejszył Michał Kubik, który wykorzystał podanie Marcina Mikołajewicza i sprytnym strzałem zdobył dla Pogoni '04 honorowego gola. W ostatnich sekundach Radek Polasek ustalił wynik meczu, strzelając do pustej bramki. Bielszczanie wygrali zasłużenie, bo byli zespołem lepszym i grającym mądrzej. Po raz pierwszy szczecińskiej publiczności zaprezentował się Portugalczyk Bernardo Goncalves, który zagrał kilkadziesiąt sekund. Do końca sezonu pozostał jeszcze jeden mecz w Szczecinie - z Borutą Zgierz. Najlepszym piłkarzem spotkania wybrany został Piotr Bubec.

Ekstraklasa Futsalu (2010/2011)
Pogoń '04 Szczecin Rekord Bielsko-Biała
0 5
22-04-2011 19:00
Na parkiecie 1:4. Decyzją Komisji Futsalu za grę nieuprawnionego zawodnika Pogoń04 została ukarana walkowerem
0:1 - 25' - Piotr Pawełek
0:2 - 33' - Piotr Bubec
0:3 - 35' - Paweł Machura 35'
1:3 - 37' - Michał Kubik
1:4 - 40' - Radek Polasek
Pogoń '04: Dominik Kubrak - Mariusz Lewandowski, Łukasz Żebrowski, Daniel Maćkiewicz, Łukasz Tubacki - Maksim Moskaliuk, Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Douglas Nicolau - Bernardo Goncalves, Artur Jurczak

Rekord: Krystian Brzenk - Piotr Szymura, Łukasz Mentel, Paweł Machura, Radek Polasek, Wojciech Łysoń, Sebastian Palarczyk, Paweł Budniak, Tomasz Dura, Piotr Bubec.

Dane pomogli uzupełnić: gutz, david84, Bengoro - dziękujemy