Trzecie z rzędu zwycięstwo na wyjeździe
autor: maggiSzczecińska futsalowa Pogoń odniosła trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem nasz jedyny ekstraklasowy zespół wrócił z tarczą z Chorzowa pokonując wielokrotnego Mistrza Polski Clearex Chorzów 4:2. Chorzowianie jednak w tym sezonie spisują się zdecydowanie gorzej balansując nad strefą spadkową co skrzętnie wykorzystali goście ze Szczecina, którzy byli zdecydowanie lepszym zespołem.

Do przerwy prowadzili 3:1, a w drugiej części gry konsekwentnie panowali nad sytuacją na parkiecie. W dodatku jeden z graczy gospodarzy, Jędrzej Jasiński (strzelił w tym spotkaniu jednego gola) otrzymał czerwoną kartkę.

Strzelanie rozpoczęło się w 6. minucie. Nastąpiła wówczas wymiana ciosów, bo zarówno gospodarze, jak i goście, zdobyli gola. Dla Cleareksu trafił Sebastian Wojciechowski, a dla Pogoni '04 Marcin Mikołajewicz. Tuż przed przerwą, w 18. minucie, 'Miki' dał szczecinianom prowadzenie. W ostatnich sekundach pierwszej części gry, po strzale z rzutu karnego, podwyższył Douglas Nicolau.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Dalej atakowała Pogoń '04, chociaż szczecinianie byli bardziej ostrożni. W tej części gry gorąco było w 28. minucie. W przeciągu 60. sekund trafili Jędrzej Jasiński i Mikołajewicz, który tym samym skompletował hat-tricka. Jasiński niedługo później otrzymał także czerwoną kartkę. XVI kolejka PLF

Clearex Chorzów - Pogoń '04 Szczecin 2:4 (1:3)

Bramki dla Pogoni '04:
6 - Marcin Mikołajewicz 18 - Marcin Mikołajewicz 20 - Douglas Nicolau (rzut karny) 28 - Marcin Mikołajewicz.

Pogoń'04: Dominik Kubrak, Łukasz Koszmider - Łukasz Żebrowski, Mariusz Lewandowski, Łukasz Tubacki, Daniel Maćkiewicz, Maksim Moskaliuk, Douglas Nicolau, Marcin Mikołajewicz, Paweł Bogucki, Bernardo Goncalves.
ďż˝rďż˝dďż˝o: pogon04.szczecin.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Ekstraklasa Futsalu (2010/2011)
Clearex Chorzów Pogoń '04 Szczecin
2 4
04-03-2011 18:00
Bramki: Sebastian Wojciechowski , Jędrzej Jasiński (Clearex) / Marcin Mikołajewicz 3, Douglas (przedłużony karny)(Pogoń) dodaj video
Pogoń'04: Kubrak, Koszmider - Żebrowski, Lewandowski, Tubacki, Maćkiewicz, Moskaliuk, Douglas, Mikołajewicz, Bogucki, Bernardo.

Dane pomogli uzupełnić: krab, baaru - dziękujemy

Trzecie z rzędu zwycięstwo na wyjeździe (pszczolek)