Unia bliska utrzymania, Pomorzanin w Okręgówce
autor: PszczółekW rozegranym wczoraj spotkaniu 26 kolejki V ligi zachodniopomorskiej Unia Dolice pokonała Pomorzanin Nowogard 1:0. Jedyną bramkę zdobył Adam Milkowski. Pomorzanin spadł do Klasy Okręgowej.
Na początek o spotkaniu juniorów. Nasi zawodnicy zostali rozniesieni 1:7. Ale cóż się dziwić - Pomorzanin przyjechał I klasą juniorów. Teraz młode 'United' musi wygrać z Sępem i liczyć na stratę punktów przez Osadnik, w którymś z 3 meczów.
Spotkanie seniorów od początku przebiegało pod dyktando Unii. Pomorzanin próbował grać długie piłki , ale nic to nie dawało. 'United' powinno objąć prowadzenie w 32 minucie. Błąd w komunikacji bramkarza z obrońcą niewykorzystany przez Andrysiewicza. 4 minuty później Milkowski ładnie na wolne pole do Przybylskiego a ten zachował się jak dziecko w sytuacji sam na sam z bramkarzem. 100 sekund później strzał głową zawodnika gości świetnie broni Górecki.

Druga połowa to dalszy napór 'United'. W 63 minucie Rzepecki dostrzegł niekrytego Milkowskiego, ten wymanewrował zwodem 2 obrońców, ale w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. 3 minuty później Unia objęła prowadzenie. Tym razem Andrysiewicz cudownym krosowym podaniem z własnej połowy znalazł Milkowskiego, który przepuścił piłkę pod skaczącym bramkarzem Pomorzanina i trafił do pustej bramki. W 86 minucie naszym kibicom zadrżały serca ponieważ Górecki sfaulował w polu karnym zawodnika gości. Sędzia Paweł Nagadowski bez wahania wskazał na '11'. Na szczęście Górecki zrehabilitował się i uratował nasz zespół przed stratą 2 cennych punktów.

Unia Dolice - Pomorzanin Nowogard 1:0