W 5 minut roztrwonili 3 punkty
Zespół Świtu Szczecin - Skolwin w ostatniej kolejce ligowej zmierzył się z Masovią Maszewo. Rywal na pewno wymagający jednak będący w zasięgu aspirujących do awansu Świtowców. Kibice zgromadzeni na kameralnym obiekcie w Maszewie pierwszego gola zobaczyli tuż przed przerwą, kiedy to Marcin Ratkowski wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i umieścił piłkę w siatce. Kilka minut po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Grzegorz Celmer. Skolwinianie w tym okresie gry kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i stwarzali sobie kolejne okazje do podwyższenia rezultatu. Po strzale głową Tomasza Skweresa piłka trafiła w poprzeczkę i wylądowała pod nogami Mateusza Gejdyka, który zaliczył 'pudło sezonu' nie trafiając z metra na pustą bramkę.
Tymczasem końcówka spotkania należała już do miejscowych, którzy z determinacją dążyli do wyrównania. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry obrona Świtu zaspała co wykorzystał Bartosz Stefański strzelając bramkę kontaktową. Natomiast w 90 minucie stadion w Maszewie eksplodował, kiedy to Kamil Młynarczyk wykorzystał kolejny błąd defensywy gości i lekkim jednakże sprytnym strzałem pokonał Mateusza Kopocińskiego.

Przyjezdni rozpaczliwie próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Okazję do rehabilitacji miał Mateusz Gejdyk, który jednak kolejny raz się nie popisał i zamiast do pustej bramki, trafił w słupek. W ostatnich sekundach meczu golkeeper Masovi z trudem przeniósł jeszcze piłkę nad poprzeczką po uderzeniu głową Bartosza Kutko.

Masovia została w tym meczu nagrodzona 1 punktem za walkę do ostatniego gwizdka, natomiast Świtowcy na własne życzenie stracili cenne wyjazdowe zwycięstwo, przez co szansę na skuteczne włączenie się do walki o promocję do IV ligi stają się coraz bardziej iluzoryczne. Najbliższy mecz Skolwinianie rozegrają przed własną publicznością z walczącym o utrzymanie Pomorzaninem Nowogard, początek spotkania w sobotę 30 kwietnia o godzinie 18.00. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy!

Masovia Maszewo - Świt Skolwin 2:2(0:1)
Bramki: M.Ratkowski, G.Celmer (Świt) i B.Stefański, K,Młynarczyk (Masovia)

Skład Świtu: Kopociński Mateusz - Brzeziński Artur ˆ, Kolec Sebastian, Jasiński Grzegorz, Piotr Jakimowicz (75' Kutko Bartosz) - Celmer Grzegorz (80' Kufel Szymon), Skweres Tomasz , Blasius Rafał (85' Barczyński Krzysztof), Garlej Marcin - Skuratowski Dariusz, Ratkowski Marcin (62' Gejdyk Mateusz).

2:2 Młynarczyk 90'
Masovia: Ślęzak - Sobański, Osesik (80' Bogdanowicz) , Winczewski, Siemaszko - Więch, (65' Karasiak), Buczma (75' Augustyniak) , Głowacki (59' Oleszkiewicz), Stosio, Stefański , Młynarczyk.
Świt: Kopociński - Jakimowicz (78' Kutko), Kolec, Jasiński, Brzeziński - Garlej, Skweres, Blasius, Celmer (82' Kufel) - Skuratowski (85' Barczyński K.), Ratkowski (70' Gejdyk)

żółte kartki:
Stosio, Karasiak (Masovia) - Kolec, Skweres (Świt) sędzia: Filip P Żankowski P Zając M

Dane pomogli uzupełnić: kichu, masovia, Majchrzak - dziękujemy