Święto koszykówki
autor: KudlatyNiezły basket, ciekawe konkursy, znane nazwiska - tak wyglądał Mecz Gwiazd: Szczecin kontra Pomorze Zachodnie. Ku zaskoczeniu wszystkich wygrali Ci pierwsi 105:88.
Zawodników do tego meczu wybierano przez trzy tygodnie poprzez otwarty plebiscyt internetowy na stronie Miejskiej Ligi Basketu Unibaltic. Początek meczu tu dużo nerwowości, złych zagrań i niecelnych rzutów. Jednak z minuty na minutę zawodnicy się rozkręcali i udowodnili dlaczego zostali wybrani do tak elitarnego grona. W składach zarówno Szczecina jak i Pomorza Zachodniego koszykarze z przeszłością zawodową. Pierwszą kwartę meczu zasłużenie wygrało Pomorze Zachodnie 27:21. Grali oni z większym polotem i byli skuteczniejsi w każdym elemencie.
Od drugiej odsłony, gdy w ekipie Szczecina na boisko wszedł Andrzej Karaś obraz gry diametralnie się zmienił. Karaś wniósł doświadczenie, spokój i celny rzut z dystansu. Pod koszem szalał natomiast Marcin Fabiańczyk, wybrany później MVP turnieju. Szczecinianie szybko wyrównali, a na początku trzeciej kwarcie objęli nawet 20-punktowe prowadzenie. Pełna fantazji w ataku drużyna Pomorza Zachodniego zaczęła - więcej uwagi zwracać na obronę. Odrobili stratę do 10 oczek, ale to było za mało na dobrze w tym dniu dysponowaną ekipę Szczecina, która grała mądrze w obronie i skutecznie w ataku, często wyprowadzając zabójcze kontry. Ostatecznie pierwszy Mecz Gwiazd wygrali szczecinianie, którzy pokonali Pomorze Zachodnie 105:88.

POMORZE ZACHODNIE: Konrad Koziorowicz (8 pkt.); Mariusz Bończak (2 pkt.), Michał Trypuć (7 pkt., 7 zb., 5 as.); Marcin Nowaczyk (16 pkt., 5 zb., 5 as.); Tomasz Zabłocki (18 pkt.); Maciej Adamkiewicz (6 pkt. 5 zb.); Arkadiusz Bas (2 pkt.); Bartosz Kulik (2 pkt., 6 zb.); Marcin Kowalski (16 pkt. 5 zb.); Paweł Sławacki (3 pkt., 9 zb.); Wojciech Góralski (8 pkt.).

SZCZECIN: Gracja Rybicki (9 pkt., 7 zb., 8 as., 4 przechw.); Michał Dudzik (14 pkt. 4 zb. 8 as.); Marcin Kwiatkowski (4 pkt. 3 zb. 3 as.); Andrzej Karaś (21 pkt.); Piotr Kowalski (2 pkt. 4 zb.); Damian Grochowski (7 pkt.); Szymon Bartnicki (2 pkt.); Wojciech Kowalski (6 pkt.); Grzegorz Małecki (11 pkt. 8 zb.); Marcin Fabiańczyk (29 pkt. 8 zb. 3 as.).

Dużą popularnością podczas tej imprezy cieszyły się konkursy, a było ich naprawdę sporo. Każdy mógł spróbować swoich sił w rzucie z połowy boiska. Konkurs trójek wygrał Konrad Koziorowicz, konkurs osobistych Andrzej Karaś, konkurs 1vs.1 Michał Trypuć, a SLAM DUNK Maciej Adamkiewicz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / TVP Szczecin / miastobasketu.com