Pogoń wicemistrzem Polski!
autor: Paulina KlimkaJak obiecały tak zrobiły... Piłkarki Pogoni Szczecin Women wywalczyły srebrny medal odbywających się w Tomaszowie Mazowieckim Halowych Mistrzostw Polski U-19. Szczecinianki wyszły z grupy z drugiego miejsca i po zaciętym półfinale pokonały w rzutach karnych gospodynie MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:2. W regulaminowym czasie gry było 1:1. Okazało się jednak, że to nie koniec półfinałowych zmagań. Gospodarze złożyli protest, bowiem Patrycja Balcerzak podpowiedziała bramkarce Magdalenie Jeż, gdzie zazwyczaj strzela jej rywalka. Wnioskowano nawet o usunięcie szczecinianek z finału. Skończyło się na karze dla Pogoni, która przez pierwszą minutę finału miała grać bez Balcerzak. Rywalki Pogoni - FC Katowice na znak protestu przeciw takiej decyzji przez ten czas tylko stały, a szczecinianki wymieniały podania między sobą, na swojej połowie. Ostatecznie piłkarki ze Szczecina przegrały 3:2. Gole dla Pogoni zdobyły Patrycja Balcerzak i Natalia Silkowska. Srebrny medal to powtórka sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy szczecinianki jeszcze jako Gryf stawały na podium w tej kategorii wiekowej.
Pogoń: Magdalena Jeż, Patrycja Balcerzak, Natalia Gumuła, Monika Kaźmierczak, Natalia Silkowska, Agnieszka Szybińska, Małgorzata Ładniak, Joanna Preś, Anita Piekarek, Patrycja Salwa. Z ławki wspierała również koleżanki kontuzjowana Emilia Zdunek.