Dwa medale na zakończenie Mistrzostw
autor: meKibice mogą być zadowoleni. Ostatniego dnia pływackich Mistrzostw Europy na krótkim basenie, które rozgrywane były w Szczecinie, jeszcze raz mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Po raz drugi na tej imprezie na najwyższym stopniu podium stanął Radosław Kawęcki. Tym razem Polak był najszybszy na 100 metrów stylem grzbietowym. - Czuję wielką radość, to jest uczucie nie do opisania, to jest coś pięknego. - mówił po dekoracji polski bohater dzisiejszego dnia. - Przyszło tu tylu ludzi, przyjechało tylu znajomych. Dziękuję Wam wszystkim. - dodał zawodnik Korneru Zielona Góra, który wynikiem 50,43 ustanowił nowy rekord Polski. Trochę rozczarowany był za to inny bohater tych mistrzostw - Konrad Czerniak. W niedzielę dołożył on do dwóch tytułów Mistrza Europy, brązowy medal na 50 metrów stylem motylkowym. Pływak Wisły Puławy kolejny raz ustanowił rekord Polski. - Walczyłem o złoto, ale tym razem rywale byli szybsi. - mówił Czerniak. Obaj Reprezentanci Polski po dekoracjach serdecznie się uściskali i pogratulowali sukcesów. Polska kończy zawody na 4. miejscu tabeli z pięcioma złotymi i trzema brązowymi medalami.

O pechu może mówić Paweł Korzeniowski, który w ostatnim starcie na 200 metrów kraulem ponownie zajął czwarte miejsce. Zwyciężył Paul Bidermann przed Filippo Magninim i Laszlo Csehem. Trzeci Węgier to także niekwestionowana gwiazda tych mistrzostw. Ze Szczecina wywiezie on bowiem trzy złote i jeden brązowy medal.

Dziewiąte miejsce na 100 metrów stylem motylkowym przypadło Otylii Jędrzejczak. Polka nie może być zadowolona ze swojego startu, bowiem popłynęła znacznie gorzej niż we wcześniejszych wyścigach. Na najwyższym stopniu podium stanęła multimedalistka szczecińskiej imprezy Dunka Jeanette Ottesen, której dorobek przez cztery dni powiększył się o sześć medali.

Rekord Mistrzostw Europy padł w wyścigu pań na 400 metrów stylem zmiennym.Najszybsza na mecie była Mireia Belmonte - 4.24,55. Dziewiąte miejsce zajęła Karolina Szczepaniak.
Wysokie szóste miejsce w finale na 100 metrów stylem zmiennym wywalczył Jakub Jasiński, Aleksandra Urbańczyk była siódma na 50 m kraulem a Alicja Tchórz dziewiąta na 200 m st. grzbietowym.

�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus