Asprod-Exodus nowym liderem
autor: W. PieczyńskiW sobotę rozegrane zostały spotkania w Goleniowskiej Lidze Amatorskiej Siatkówki. W trzeciej kolejce rozgrywek siatkarskich rozegrano cztery kolejne spotkania, z których trzy zakończyły się wynikami 3:0. Jeden z faworytów rozgrywek, a więc drużyna Elektry-Joker po dość jednostronnym meczu pokonała Inę Strumiany 3:0. We wszystkich setach dużą przewagę posiadała drużyna Elektry, o czym świadczą osiągnięte wyniki 25:10, 25:14 i 25:15. Dzięki temu zwycięstwu Elektra awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek. Takim samym wynikiem zakończył się mecz innego faworyta rozgrywek, a także obrońcy tytułu. Asprod-Exodus nie miał problemów z pokonaniem najsłabszej w tym momencie drużyny Black Fighters, jednak zwycięstwa w setach nie były już tak wyraźne jak w przypadku meczu Elektry-Joker. Asprod wygrywał sety kolejno 25:18, 25:15 i 25:22. Po tej wygranej, ubiegłoroczni zwycięzcy awansowali na pierwsze miejsce w lidze.
Spotkania Elektry z Iną i Asprodu z Black Fighters zakończyły się dość łatwymi zwycięstwami faworytów. Inaczej było w dwóch pozostałych meczach. Drużyna Bolechowa pokonała Stalmax 3:1, jednak zwycięstwo to nie było łatwe. Mimo, iż obie drużyny zajmują odległe miejsca w tabeli, to stworzyły dobre widowisko. W każdym secie walka trwała do ostatniej piłki, a najbardziej zacięte były dwa pierwsze sety, wygrane przez Bolechowo 28:26 i 26:24. Kolejny set wygrany został przez ekipę Stalmaxu 25:21, jednak było to wszystko, na co stać było tą młodą drużynę. W czwartym secie zwycięstwo odniosło Bolechowo 25:22 i wygrało cały mecz 3:1. Ostatnie spotkanie dnia zapowiadało się najciekawiej, gdyż mierzyły się ze sobą dwie czołowe drużyny, a więc Instal System i Dream Team. Kibice, którzy postanowili spotkanie to obejrzeć, nie mogli narzekać na brak emocji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny Instal System, która w meczu tym wystąpiła w okrojonym składzie. Mimo wszystko Dream Team pokazał się z dobrej strony w tym meczu, szczególnie w pierwszym i ostatnim secie, które zakończyły się kolejno 25:23 i 27:25. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20.