Szczecinianie z medalami, nadal jednak bez minimów
autor: ttbMateusz Sawrymowicz stanął w czwartkowy wieczór na najwyższym stopniu podium podczas odbywających się w Szczecinie Mistrzostw Polski w pływaniu. Szczecinianin przepłynął dystans 800 metrów stylem dowolnym w 7:52.01, niestety nie jest to czas, który spełniałby minimum na Mistrzostwa Świata. Na tym samym dystansie na najniższym stopniu podium stanął jego kolega klubowy Przemysław Stańczyk (7:53.10), a tuż za nim uplasował się Maciej Hreniak. Brązowy medal wywalczył także Mateusz Matczak, który rywalizował na 400 metrów stylem zmiennym. W tym biegu triumfował Łukasz Wójt, który z czasem 4.10.30 może myśleć o wyjeździe na MŚ. Minimum ustanowił także Konrad Czerniak (100m motylkiem), który na mecie wyprzedził Pawła Korzeniowskiego. Minimum w półfinale (100m zmienny) osiągnęła także łodzianka Aleksandra Urbańczyk - 1:00.66 (Minimum 1:01.03).
W finale biegu na 100 metrów stylem dowolnym padł rekord Polski 14 latek, a ustanowiła go Daria Sokołowska (Juvenia Białystok). W finale na 1500 metrów pań bezkonkurencyjna okazała się reprezentująca KSZO Ostrowiec, a ucząca się w SMS Szczecin - Donata Kiliańska. Czasem 8:31,44 ustanowiła nowy rekord Polski juniorów od 15 do 18 lat.

�r�d�o: wlasne

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu
data: 01-12-2010 - 04-12-2010
miejsce: Basen Olimpijski, Szczecin, ul. Wąska

I dzien eliminacje 01.12.2010 r. (sroda) - zawody od 9:30
I dzien półfinały i finały - uroczyste otwarcie zawodów godz. 16:45, zawody godz. 17:00

II dzien eliminacje 02.12.2010 r. (czwartek) - 9:00
II dzien półfinały i finały - dekoracje sztafet godz. 16:45, zawody godz. 17:00

III dzien eliminacje 03.12.2010 r. (piatek) - zawody godz. 9:00,
III dzien półfinały i finały- dekoracje sztafet godz. 16:45 zawody godz. 17:00

IV dzien eliminacje 04.12.2010 r. (sobota) - zawody godz. 9:00
IV dzien półfinały i finały - dekoracje sztafet godz. 15:45 zawody godz. 16:00