Warszawscy akademicy lepsi od szczecińskich
AZS Radex nie sprawił niespodzianki. Przegrał we własnej hali z aktualnym liderem rozgrywek Politechniką Warszawską 79:89.
Przez pierwsze 5 minut meczu szczecinianie grali jak równy z równym z Politechniką. Oba zespoły imponowały skutecznością. Później niestety na parkiecie dominowali już tylko przyjezdni, wygrywając pierwszą kwartę 32:21. AZS Radex wziął się za odrabianie strat na początku drugiej odsłony. Szczecinianie szybko zniwelowali stratę do trzech oczek i kiedy wydawało się, że za chwilę będziemy świadkami remisu - coś się zacięło. Niecelne rzuty, proste straty i w konsekwencji zawodnicy schodzili do szatni przy stanie 48:55. - Za bardzo ospale weszliśmy w ten mecz. Zdecydowanie przeciwnik za dużo nam rzucił w pierwszych dwóch kwartach. - mówił po meczu Zbigniew Majcherek, trener AZS Radex.

Po zmianie stron szczecinianie zaczęli lepiej bronić, ale skuteczność nadal pozostawiała wiele do życzenia. W tym dniu zupełnie nie funkcjonował rzut z dystansu (za 3 punkty tylko 16 proc. skuteczności). Co innego u zawodników ze stolicy. Pierwszy punkt AZS Radex zdobył dopiero po czterech minutach gry i to po rzucie wolnym Stanisława Prusa. Obrazu gry nie zmienił debiutujący w barwach AZS-u Radex 23-letni Marcin Zarzeczny. Ostatecznie AZS Radex Szczecin przegrał z Politechniką Warszawską 79:89. - Na tle dzisiejszego meczu wypadliśmy blado, ale nadal utrzymuje, że naszym celem jest załapanie się do fazy play-off. Szukamy cennych punktów w każdym meczu - dodaje trener Zbigniew Majcherek. Następna okazja na ligowe punkty za tydzień, ale w środę szczecińscy akademicy w Pucharze Polski zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski

AZS Radex Szczecin - AZS Politechnika Warszawska Warszawa 79:89

(21:32, 27:23, 16:21, 15:13)

AZS Radex: M. Sudowski 13 (1), Ł. Pacocha 12 (1), S. Prus 10, M. Majcherek 10, P. Podgalski 10, K. Pytyś 8, M. Dudek 7 (1), M. Majcherek 7, Z. Wochna 0, T. Balcerek 0.
AZS Politechnika: J. Mokros 23 (2), M. Nowakowski 16 (2), P. Pełka 14 (2), M. Ponitka 13 (1), M. Popiołek 7 (1), L. Karwowski 7, P. Pamuła 5 (1), Ł. Wilczek 4, R. Szymański 0, W. Olesiński 0.