Derby dla OPP
autor: lech0sRówną godzinę trwał derbowy mecz dwóch zespołów z powiatu kołobrzeskiego w III lidze siatkarzy. OPP Powiat Kołobrzeg łatwo poradził sobie z Grotem Dygowo-Rymań zwyciężając 3:0. Mecz rozegrano w nowootwartej hali przy ul. Mazowieckiej.
Pierwsze dwa sety przebiegały podobnie. Gospodarze osiągnęli wyraźną przewagę już na początku i kontrolowali grę. W pierwszej partii zaczęło się od prowadzenia 4:1, by później z każdym niemal zagraniem powiększać przewagę. Od stanu 12:7 OPP zdobyło sześć punktów z rzędu i to ostatecznie przesądziło o wysokim zwycięstwie w secie. Druga odsłona potoczyła się podobnie. Kołobrzeżanie szybko zdobyli dziewięć punktów tracąc w tym czasie tylko trzy 'oczka'. Przerwy na żądanie grającego trenera gości Grzegorza Starczyka nie pomogły i dzięki siedmiu kolejnym punktom przy stanie 18:12 podopieczni Waldemara Pankiewicza wygrali zdecydowanie kolejną partię. Seta efektownym atakiem zakończył Marek Majzner.
Trzeci set wyglądał zupełnie inaczej. Już od początku było widać, że kołobrzeżanie za bardzo się rozluźnili przy prowadzeniu 2:0. Grot co prawda tylko raz wyszedł na prowadzenie (1:0), ale kilkakrotnie doprowadzał do remisu. Ani razu jednak w całym meczu gościom przy swojej zagrywce nie udało się zdobyć więcej niż jednego punktu z rzędu. Przełomowym momentem tej partii był błąd ustawienia w zespole Grotu przy prowadzeniu OPP 19:17. W końcówce gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu, a mecz zakończyła zepsuta zagrywka Marka Musiała.

Grot dopiero wkracza do tej stawki ligowej i niewielu dawało gościom jakiekolwiek szanse w tym meczu. OPP, jak przystało na kandydata do awansu, zagrało pewnie i nawet rozluźnienie na początku trzeciej partii nie przeszkodziło w odniesieniu pewnej wygranej. W następnej kolejce kołobrzeżanie podejmą Nową Regę Trzebiatów, z kolei Grot będzie szukał pierwszej wygranej w Złocieńcu.

OPP POWIAT KOŁOBRZEG - GROT DYGOWO-RYMAŃ 3:0

(25:12, 25:12, 25:19)

Grot: Grzegorz Starczyk, Piotr Makarewicz, Adam Zalewski, Marek Musiał, Adrian Retyk, Damian Sielicki, Łukasz Markiewicz (libero) oraz Łukasz Radoń, Szymon Piskorz, Mateusz Dymecki, Leszek Gutkowski, Mateusz Sielicki, Łukasz Markiewicz
�r�d�o: e-kg.pl