Spójnia wygrywa derby
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Hala Szczecińskiego Domu Sportu wypełniona po brzegi - tak wyglądały koszykarskie derby na szczeblu pierwszej ligi. Podobnie jak w pierwszym meczu tych drużyn zwyciężyli goście.
Na inaugurację ligi - 25 września górą byli szczecinianie, którzy wygrali w Stargardzie 87:76. Tym razem Spójnia zrewanżowała się akademikom i wygrała 81:73. Początek spotkania okazał się pechowy dla AZS-u. Już w 3 minucie kostkę skręcił kluczowy zawodnik szczecińskiego zespołu Stanisław Prus. To kompletnie wybiło gospodarzy z rytmu. Spójnia grała to do czego nas już przyzwyczaiła w ostatnich spotkaniach - konsekwentnie w obronie i głownie z kontrataków punktowali rywali. W pewnym momencie stargardzianie prowadzili już 10 oczkami. AZS przypomniał sobie, że potrafi grać w kosza w drugiej kwarcie. Punktowali Michał Majcherek, Michał Dudek, Krzysztof Mielczarek i straty zostały odrobione, a po ładnej akcji i koszu Pawła Podgórskiego AZS objął nawet prowadzenie 29:28. Kiedy na boisko powrócił Marcin Stokłosa - ponownie stroną dyktująca była Spójnia. Do przerwy 38:33 dla gości.
Po zmianie stron - jeszcze jeden zryw akademików. Znów gospodarze byli o krok od wyrównania - 47:48, ale ponownie Spójnia popisuje się kilkoma przechwytami i po trzeciej kwarcie stargardzianie prowadzili 61:53. Gospodarze wcale nie zamierzali rezygnować, straty ponownie ograniczyli do jednego punktu, ale na tym zakończyli. Marcin Stokłosa trafił za trzy, a cały zespół powrócił do swojej obrony i opanował sytuację. Jeszcze w końcówce szczecinianie próbowali rzutów za trzy, ale to nie była w tym dniu ich silna strona. Ostatecznie Spójnia wygrała z AZS Radex 81:73. Dzięki temu stargardzianie nadal mają szansę na pierwszą ósemkę, a akademicy już praktycznie ją stracili i wszystko wskazuje na to, że będą walczyć w play-out o utrzymanie.

AZS Radex Szczecin - Spójnia Stargard Szczeciński 73:81

(14:22, 19:16, 20:23, 20:20)

AZS Radex: Michał Majcherek 16, Krzysztof Mielczarek 14, Maciej Majcherek 12, Michał Dudek 8, Paweł Podgalski 7, Łukasz Pacocha 6, Maciej Sudowski 4, Tomasz Balcerek 3, Karol Pytyś 3, Stanisław Prus 0.
Spójnia: Jerzy Koszuta 18, Marcin Stokłosa 15, Wiktor Grudziński 10, Tomasz Stępień 9, Rafał Kulikowski 9, Arkadiusz Soczewski 7, Sławomir Buczyniak 5, Adam Parzych 4, Łukasz Grzegorzewski 2, Łukasz Bodych 2.