Pogoń Handball druga w Memoriale im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika
autor: maggiPorażką 19:25 (7:14) w spotkaniu finałowym z Elblągiem zakończyli swój udział szczypiorniści Pogoni Handball w II Memoriale im Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika w Koszalinie.
W drodze do Finału pokonali dwukrotnie SMS Gdańsk oraz Gwardię Koszalin. Nagrodę indywidualną otrzymał także Paweł Krupa, który został najlepszym lewo rozgrywającym turnieju.
Pierwotnie w Memoriale im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika miało wziąć udział 8 zespołów, jednak drużyna niemiecka, która miała zagrać w grupie razem z Pogonią Handball Szczecin zrezygnowała w ostatniej chwili z uczestnictwa i aby zachować odpowiednią ilość spotkań szczecinianie dwukrotnie zmierzyli się z SMS Gdańsk wygrywając odpowiednio różnicą jednej i siedmiu bramek. W sobotę szczecinianie zmierzyli się także z Gwardią Koszalin zwyciężając 29:16.
W niedzielę poza konkursem zespół Pogoni Handball złożony z zawodników, którzy mniej grali w poprzednich spotkania zmierzył się z Energetykiem Gryfino i wygrał 25:19. Spotkanie finałowe pomiędzy Pogonią Handball i Wójcik Meble Elbląg zakończyło się porażką szczecinian 19:25.
Mecz lepiej rozpoczęli szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin, którzy w 16 minucie prowadzili 6 -4 i niestety w tym momencie skończył się dobry okres gry w tej połowie w wykonaniu szczecinian. Przez kolejne 13 minut bramki zdobywali tylko elblążanie, którzy na przerwę schodzili prowadząc różnicą 7 bramek.

W drugiej odsłonie pojedynku zespół prowadzony przez Rafała Białego i Sławomira Fogtmana zmienił system obrony i powoli zaczął odrabiać straty. W 37 minucie szczecinianie zniwelowali różnicę tylko do 3 bramek. Niestety na więcej w tym meczu nie było stać Pogoni Handball Szczecin, która ostatecznie przegrała z Wójckiem Meble Elblab 19- 25.

Pogoń Handball - Ligarzewski, Matkowski, Skowron - Krupa 6, Ringwelski 5, Biały 4, Jedziniak 2, Masiak 2, Królik, Wolski, Smuniewski, Guzek, Misiak, Suszka, Marcinkian