Kolejne zwycięstwo AZS
autor: KudlatyAZS Radex Szczecin wygrywa na wyjeździe spotkanie, w którym przeciwnikiem był zespół Victorii Górnik Wałbrzych.
Akademicy zwyciężyli 76:69, a najlepszym zawodnikiem na parkiecie był center szczecinian Karol Pytyś, który do 24 punktów dołożył 17 zbiórek! To był ciekawy i emocjonujący mecz. Pierwsza kwarta dosyć wyrównana z nieznacznym wskazaniem na Górnika. Dobrze radził sobie Maciej Ustarbowski, który w ataku sprawiał naszym koszykarzom sporo problemów. Pod atakowaną tablicą gra akademikom układała się dobrze, gorzej było jednak z obroną, stąd Górnik po pierwszych dziesięciu minutach prowadził.
W drugiej kwarcie pokaz dobrej gry dali szczecińscy zmiennicy (Balcerek, Dudek oraz Michał Majcherek), którzy wraz z walecznym Karolem Pytysiem pod tablicami wyprowadzili zespół na prowadzenie. Pierwsze i jedyne (!) punkty w drugiej kwarcie gospodarze zdobyli po blisko siedmiu minutach.
Kolejne kontrataki napędzał Dudi, Balcer trafił dwie ważne trójki w tym jedną ochrzczoną później mianem 'lot nad Wróblem' - celny rzut wysokim lobem wyprowadzony sprzed nosa dwumetrowego Wróbla zza linii 6,75 wpadający od tablicy. Michał Majcherek w swoim stylu szarpał po obu stronach boiska. Ogólnie AZS grał swoje, a gospodarze niemiłosiernie męczyli się w ataku przegrywając tę kwartę 2 do 22.

Trzecia kwarta to konsekwentna gra akademików. Na tablicach w dalszych ciągu szalał w pozytywnym znaczeniu tego słowa Karol wspomagany przez obwód - Łukasza Pacochę oraz Maćka Majcherka. Przewaga w tym fragmencie oscylowała w granicach dwudziestu punktów.
Ostatnia odsłona meczu to „drugi oddech” i szaleńcza pogoń gospodarzy. Dwie trójki wychowanka gospodarzy Damiana Pielocha, za chwilę koszykarskiego „kartofla” za trzy dołożył Kietliński i zrobiło się trochę nerwowo. Na domiar złego za pięć fauli spadł kapitan AZS-u, Maciej Sudowski. Na szczęście w porę odnalazł się Stanisław Prus, który w początkowej fazie meczu grał słabiej. Stachu, Łukasz Pacocha oraz pozostali akademicy wytrzymali próbę nerwów i w decydującym momencie odskoczyli na bezpieczną przewagę. Ostatecznie wynik mógł jeszcze podwyższyć Prus, jednakże będąc w bardzo dogodnej pozycji - nie trafił.

Najważniejszy cel na ten weekend został osiągnięty - wyjazdowe zwycięstwo nad Górnikiem. Za tydzień podopieczni trenera Zbigniewa Majcherka podejmą we własnej hali lidera rozgrywek AZS Politechnikę Warszawską. Stołeczny klub aspirujący do miana głównego pretendenta do awansu na szczebel TBL będzie celował w kolejne zwycięstwo.

Górnik Wałbrzych - AZS Radex Szczecin 69:76

(26:21, 2:22, 12:19, 29:14)
Górnik: M. Ustarbowski 26 (1), M. Sterenga 13, B. Józefowicz 10 (2), K. Jakóbczyk 9 (1), D. Pieloch 8 (2), J. Kietliński 3 (1), M. Wróbel 0, M. Nitsche 0, Ł. Muszyński 0.
AZS Radex: K. Pytyś 24, Ł. Pacocha 15 (2), M. Majcherek 13 (1), T. Balcerek 8 (2), M. Sudowski 7, M. Majcherek 4, M. Dudek 3, S. Prus 2, P. Podgalski 0.
�r�d�o: azsradexszczecin.pl