Derby dla AZS-u
Koszykarze AZS-u Radex wygrali derby Pomorza Zachodniego, które były zarazem inauguracją rozgrywek I ligi. Szczecinianie pokonali w Stargardzie, Spójnię 86:75.
Początek meczu należał jednak do Spójni, która grała pewnie, składnie i co za tym idzie także skutecznie. Stargardzianie prowadzili już nawet 7 punktami (17:10 i 20:13). AZS z minuty na minutę prezentował się coraz lepiej. Stan rywalizacji szczecinianie wyrównali na początku drugiej kwarty, a chwilę później po szybkiej kontrze wyszli na prowadzenie (30:28), którego nie oddali już do końca spotkania.
Gra Spójni w tym dniu opierała się głównie na świetnej dyspozycji Marcina Stokłosy. W pierwszej połowie zdobył on dla swojego zespołu 16 punktów, ale gdy przestał trafiać - siła rażenia stargardzkiej drużyny wyraźnie spadła. Ale nie można myśleć o wygranej jak ma się 60-procentową skuteczność z rzutów wolnych.

Pod koniec meczu Spójnia próbowała odrobić stratę rzutami za trzy, ale AZS nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i pewnie pokonał Spójnię 87:76.

Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin 76:87
(26:23, 17:24, 19:24, 14:16)
Spójnia: M. Stokłosa 20 (2), W. Grudziński 11, R. Kulikowski 11, S. Buczyniak 8 (2), Ł. Grzegorzewski 6 (2), B. Wróblewski 5 (1), M. Wilczek 4 (1), Ł. Bodych 4, Ł. Ulchurski 4 (1), J. Koszuta 3, A. Soczewski 0, Ł. Ważny 0.
AZS Radex: Ł. Pacocha 20 (2), M. Majcherek 20 (2), M. Sudowski 11 (2), K. Pytyś 10, M. Majcherek 9, S. Prus 6, T. Balcerek 5 (1), P. Podgalski 4, M. Dudek 2.