Niezawodne trio
autor: dziadekwSkuteczna gra George Reesea, Slavisy Bogavaca i Winsome Fraziera trójki zawodników AZS Koszalin wystarczyła do pokonania w Tarnobrzegu Siarki 84:98. Gospodarze przegrali po raz ósmy z rzędu.
AZS musiał sobie poradzić bez najlepszego, wysokiego gracza, czyli Damiena Kinlocha. Zawodnik ten nie przyjechał na mecz do Tarnobrzega i najprawdopodobniej pożegna się z koszalińską drużyną.

AZS już w drugiej kwarcie wypracował sobie przewagę, która w zasadzie utrzymał do końca spotkania. Grę gości od początku do końca ciągnęli zagraniczni zawodnicy. Na przemian trafiali George Reese, Slavisa Bogavac i Winsome Frazier. Reese do tego był w sobotę bardzo aktywny pod koszem. Dzięki temu udało mu się zaliczyć rekordowe osiągnięcie 13 zbiórek: - Dzisiaj grało mi się naprawdę dobrze. Wypadł nam ze składu nasz podkoszowy zawodnik dlatego dzisiaj musiałem więcej walczyć o zbiórki. Przez to uzyskałem ich dzisiaj tyle. Cieszę się, że pomogło to drużynie wygrać - tak krótko po meczu ocenił swoją grę Reese.
Na początku trzeciej kwarty Siarka zagrała mocniej i agresywniej i po czterech minutach trzeciej kwarty przewaga gości zmalała do 6 punktów, jednak później za sprawą trio przewaga AZS ponownie wzrosła do kilkunastu punktów.

Trener gości po meczu cieszył się ze zwycięstwa i podkreślał dobrą i konsekwentną grę swoich zawodników: - Cieszę się bardzo, że zawodnicy wypełniali dzisiaj założenia. Jeszcze nie do końca wszystkie, no ale przed wszystkim najważniejsze jest, że mamy zdrowie na 40 minut. Brakowało nam tego jeszcze trzy tygodnie temu - mówił po meczu Karol.

Siarka Tarnobrzeg - AZS Koszalin 84:98 (17:27, 23:22, 20:27, 24:22)

Siarka: Daniel Wall 17 (2x3), Marek Miszczuk 15 (1x3), Louis Truscott 13, Michael Deloach 12, Kevin Goffney 12, Stanley Pringle 10 (1x3), Bartosz Krupa 6.

AZS: George Reese 29, Slavisa Bogavac 24 (1x3), Windsome Frazier 17 (1x3), Mirosław Łopatka 8, Igor Milicic 8 (1x3), Tomasz Śnieg 6, Marcin Sroka 5, Grzegorz Arabas 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: plk.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek