Bogavac nie pomógł
Mimo świetnego debiutu Slavisy Bogavaca w barwach AZS, koszalinianie polegli w Zgorzelcu z PGE Turowem 68:79.
Przed meczem trudno było wskazać zdecydowanego faworyta. PGE Turów ostatni mecz o punkty przegrał z Polonią Warszawa, a w minionej kolejce pauzował. Problemy gospodarzy chciał wykorzystać AZS. - Dopóki mieliśmy siły to wszystko szło nam bardzo dobrze. Później było gorzej i mieliśmy problem zwłaszcza ze zdobywaniem punktów - powiedział dla portalu plk.pl trener zespołu Koszalina Mariusz Karol. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 20:13. To w dużej mierze zasługa Ivana Zigeranovicia, który wygrał rywalizację pod koszem z Damienem Kinlochem. Serb w pierwszych 10. minutach zanotował 6 zbiórek i miał na swoim koncie 6 punktów. W drugiej kwarcie AZS dostosował się do agresywnej gry miejscowych i podjął walkę. Świetnie grał zwłaszcza Slavisa Bogavac, który w drugiej kwarcie zdobył siedem punktów.

Po zmianie stron AZS starał się dotrzymać kroku rywalom. Ci jednak w miarę upływu czasu zaczęli dyktować twarde warunki gry i systematycznie powiększali prowadzenie. Zgorzelczan z rytmu nie wybiło nawet zdarzenie z 27. minuty kiedy parkiet z powodu pięciu przewinień musiał opuścić nowo wybrany kapitan drużyny Konrad Wysocki (zastąpił w tej roli Roberta Tomaszka). Zgorzelczanie wciąż grali na dobrej skuteczności. Z dystansu trafiali Michael Kuebler, Bartosz Bochno i Marco Brkić. Po punktach Serba w 28. minucie miejscowi wygrywali już 45:34. - Kibice oglądali mecz walki. Widziałem wcześniejsze spotkania z udziałem PGE Turowa i śmiem twierdzić, że zagrał najlepsze zawody w tym sezonie. Determinacja u rywali była absolutna. Mentalnie byliśmy na to przygotowani i też walczyliśmy. Niestety jesteśmy na innym etapie przygotowania do sezonu. Dobrze się stało, że mamy dwa tygodnie przerwy. Możemy wrócić do okresu przygotowawczego i spokojnie popracować nad wytrzymałością, szybkością i wszystkim innym co jest możliwe w koszykówce. Być może pojedziemy na jakiś obóz. Dodam, że praktycznie dwa tygodnie temu zaczęliśmy jakiekolwiek funkcjonowanie - powiedział szkoleniowiec AZS Mariusz Karol.
Ostatecznie PGE Turów zwyciężył AZS 79:68.

PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 79:68
(20:13, 10:16, 22:15, 27:24)
PGE Turów: R. Tomaszek 14, T. Thomas 13 (1), M. Brkić 9 (3), K. Wysocki 9 (1), I. Zigeranović 8, M. Gabiński 7 (1), D. Jackson 5, I. Koljević 5 (1), B. Bochno 5 (1), M. Kuebler 4 (1).
AZS Koszalin: S. Bogavac 18 (3), W. Frazier 14 (4), G. Reese 9 (1), I. Milicić 9 (2), D. Kinloch 8, M. Sroka 5 (1), G. Arabas 5, T. Śnieg 0, M. Łopatka 0, M. Bartosz 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: plk.pl / własne