Świt przegrywa w Płotach
autor: Swit1952W meczu 2. kolejki V ligi Świt uległ 3-2 (3-2) na stadionie w Płotach. Na początku spotkania bramkę dla gości zdobył Dariusz Skuratowski, a asystę zaliczył Artur Brzeziński. W 18. minucie wynik z rzutu karnego podwyższył Rafał Zieliński i Świt grając z polotem pewnie prowadził. Dwie minuty później doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu zmarnował Sebastian Kolec, który z 16 metrów nie trafił w bramkę Polonii. Później arbiter główny spotkania pan Paweł Filip przerwał zawody z powodu gwałtownej ulewy, by po kilku minutach wznowić je ponownie. Niestety w ciągu następnych 12 minut, przy niefrasobliwości w grze obronnej, Świt stracił trzy bramki. Katem drużyny z Północy Szczecina okazał się Maciej Cymkiej, który skompletował klasyczny hat-trick. W drugiej odsłonie mecz przypominał bardziej piłkę wodną, która znacznie utrudniała grę obu drużynom.
18 sierpnia 2010, 17:00 - Płoty (Stadion Miejski)
Polonia 3-2 Świt
Maciej Cymkiej 27, 32, 42 - Dariusz Skuratowski 10, Rafał Zieliński (k) 18

Świt: 99. Karol Kępski - 4. Artur Brzeziński, 14. Rafał Zieliński (kpt.), 3. Bartosz Żołnowski (46, 16.Grzegorz Jasiński), 5. Cezary Szałek (75, 9. Marcin Garlej) - 69. Tomasz Skweres, 8. Tomasz Danikiewicz, 6. Rafał Blasius, 10. Sebastian Kolec - 11. Dariusz Skuratowski, 13. Grzegorz Celmer (80, 7. Szymon Kufel)

sędziował: Paweł Filip (Dobrzany)